فارس/ مهدی نوروزی امروز در گفت‌وگویی بیان کرد: بر اساس آمارهای پزشکی قانونی استان سمنان در سال گذشته به ترتیب شهرهای سمنان با هفت فوتی، شاهرود با 6 نفر و دامغان و گرمسار هر کدام با چهار نفر بیشترین و کمترین آمار فوتی ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص داده‌اند.
وی افزود: بر اساس آمارهای پزشکی قانونی استان سمنان در چهار ماهه اول سال 96، تعداد 95 نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند و در چهار ماهه اول سال 97 این آمار به 103 تن رسید.
نوروزی بیان کرد: تعداد مراجعان جرحی ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی، در سال 96 در استان 310 مورد بوده است؛ سمنان با 101 جرحی بیشترین مراجعه و دامغان با 50 مورد کمترین مورد مصدومیت ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان ادامه داد: تعداد مراجعان به پزشکی قانونی در بحث حوادث ناشی از کار در سال 96 در شهرستان گرمسار 85 مورد و در شاهرود 74 مورد بوده است.
وی افزود: در چهار ماهه اول سال 97، تعداد جرحی ناشی از حوادث کار در سمنان 28 مورد، در شاهرود 30 مورد، در دامغان 21 مورد و در گرمسار 24 مورد بوده است.
نوروزی خاطرنشان کرد: تعداد فوتی ناشی از حوادث کار در چهار ماهه اول سال‌های 96 و 97 در مرکز استان تغییری نکرده و دو مورد بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان تصریح کرد: در شاهرود در چهار ماهه اول سال 97 تعداد سه تن جان خود را بر اثر حوادث ناشی از کار از دست داده‌اند؛ این در حالی است که در چهار ماهه اول سال 96 این شهرستان فوتی نداشته است.
نوروزی گفت: دامغان در چهار ماهه اول سال 96 یک مورد فوتی داشته و در چهار ماهه اول سال 97 مراجعه‌ای در بحث حوادث فوتی ناشی از کار نداشته است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان یادآور شد: تعداد متوفیان ناشی از حوادث کار در چهار ماهه اول سال در استان 97، به پنج تن رسیده بود؛ این در حالی است که در چهار ماهه اول سال 96، چهار نفر جان خود را در بحث حوادث ناشی از کار از دست داده‌ بودند.
وی خاطرنشان کرد: رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، داشتن برنامه ایمنی در کار و عبرت از حوادثی که پیش‌آمده از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c

نسخه جديد
آگهی