باشگاه خبرنگاران/نخستین جشنواره شو سواره اسبان بومی فلات ایران امروز در مجموعه ورزشی کارگران شهرستان جیرفت واقع در بلوار پیامبر اعظم برگزار شد.
علیرضا معاضدی، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان جیرفت گفت: نخستین جشنواره شو سواره اسبان بومی فلات ایران به همت هیئت سوارکاری استان کرمان و شهرستان جیرفت و با همکاری
وی شهرستان جیرفت را پایلوت و مقر باشگاه این ورزش دانست و افزود: این جشنواره با حضور ۸۰ سوارکار از سراسر استان کرمان با اسب های نژاد های مختلف برگزار شد.
معاضدی هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی بیشتر مردم با ورزش سوارکاری و جذب علاقه مندان به این رشته ی ورزشی عنوان و تصریح کرد: هم اکنون باشگاه سوارکاری در شهرستان جیرفت راه اندازی شده است و علاقه مندان در شهرستان های جنوبی استان کرمان نیز می توانند با مراجعه به اداره ورزش و جوانان شهرستان جیرفت و هیئت سوارکاری ثبت نام کنند.
وی از برگزاری مجدد این جشنواره خبر داد و یادآور شد: اداره ورزش و جوانان این شهرستان، هرساله جشنواره شو سواره را با تنوع بیشتر برگزار می کند.
شرکت دو سوارکار معلول (نقص عضو از ناحیه پا) از شهرستان های بم و زرند و پسر بچه هشت ساله از شهرستان زرند بر جذابیت این جشنواره افزوده بودند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00