ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: در پی بارندگی های بهمن ماه جاری سدهای مخزنی و تغذیه ای استان 2.8 میلیون متر مکعب آبگیری شد.

حسین امامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بیشترین میزان آبگیری مربوط به سد فرخی قاین با حدود 900 هزار مترمکعب گزارش شده است.
وی بیان کرد: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون میزان بارندگی ها در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 90 درصد و نسبت به دراز مدت حدود 12 درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی، ظرفیت سدهای مخزنی استان را 80 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: اکنون هفت سد مخزنی و 12 تغذیه مصنوعی در استان وجود دارد.
وی اظهار داشت: سدهای مخزنی و تغذیه مصنوعی 100 میلیون متر مکعب از روان آب های استان را مهار می کند و همچنین بخش زیادی از روان آب ها در بندسارهای کشاورزی و توسط مردم مهار و مورد استفاده قرار می گیرد.
امامی گفت: امید است با ادامه بارندگی ها در استان شاهد ورودی مناسب و ذخیره سازی آب بیشتر در سدهای استان باشیم تا بخشی از مشکلات خشکسالی رفع شود.
وی یادآور شد: خراسان جنوبی حدود 20 سال است که با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند لذا این میزان آبگیری و ذخیره سازی سدها مشکل کمبود آب را رفع نمی کند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی ادامه داد: بایستی با مدیریت منابع آب به ویژه در بخش کشاورزی، اجرای برنامه های احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در استان ادامه یابد.
وی با بیان اینکه 20 درصد پهنه استان جزو مناطق پر باران است اظهار داشت: در بخش های زیادی از این پهنه ها سدهای تغذیه مصنوعی انجام شده یا در دست اجرا قرار دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7