باشگاه خبرنگاران/مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان وبلوچستان از تجهیزکارگاه‌های مهارت آموزی زاهدان، زابل و چابهار توسط کشور ژاپن خبر داد.
خداداد اولیایی گفت: باتوجه به نگاه ویژه دکترپاکسرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور کارگاه‌های آموزشی ویژه زنان بدسرپرست و زنان سرپرست خانوار در در استان سیستان و بلوچستان توسط کشور ژاپن تجهیز می‌شوند.
اولیایی افزود: طی قرار دادی بین اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان و میتسوگو سایتو، سفیر کشور ژاپن در ایران با هدف توسعه توانمندی‌های مهارتی زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار در استان سیستان و بلوچستان، ۷۵ هزار یورو از سوی سفارت ژاپن در ایران به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این استان اختصاص یافت.
وی تصریح کرد: دکتر پاکسرشت با هدف محرومیت زدایی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های نهفته موجود در استان سیستان و بلوچستان زمینه همکاری دوجانبه با ژاپن را در قالب قرارداد همکاری با ژاپن فراهم نمود که این مهم باعث ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در استان خواهد شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خاطر نشان کرد: دریافت کمک‌های مالی ویژه برای استان سیستان و بلوچستان از جمله قرارداد کمک مالی که با ژاپن امضا شد از مهمترین اقدامات دکتر پاکسرشت ریاست سازمان برای محرومیت زدایی و برقراری آموزش‌های عدالت محور در استان است.
اولیایی اظهار داشت: این منابع مالی برای تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان چابهار، زابل و زاهدان استفاده خواهد شد وبکارگیری منابع مالی تخصیص یافته در راستای توانمند ساختن نیروی انسانی مناطق محروم شهرستان‌های یاد شده منجر به بهبود معیشت در استان میشود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c