ایسنا/ دکتر آرمان ریحانی در گفت و گویی افزود: متأسفانه یکی از مشکلاتی که طی یکی دو هفته گذشته با آن مواجه بوده‌ایم، این است که داروهای ایرانی در هر مرتبه با یک قیمت توزیع می‌شود و هیچ ثبات قیمتی در آن وجود ندارد.
رئیس انجمن داروسازان خراسان شمالی ادامه داد: زمانیکه افزایش قیمت مطرح می‌شود شرکت‌های پخش نیز از توزیع دارو خودداری می‌کنند تا با قیمت‌های جدیدتر دارو ارائه شود که این امر سبب بروز کمبود دارو در برخی از اقلام می‌شود.
ریحانی اظهار کرد: مشکل مذکور طی چند ماه گذشته برای داروهای خارجی وجود داشت اما هم اکنون داروهای خارجی تقریباً به ثبات قیمت رسیده‌اند.
وی بیان کرد: کمبود داروی ایرانی سبب آزار و اذیت بیماران در استان شده و برای حل این مشکل یا باید داروی جایگزین نسخه شود و یا اینکه بیمار برای تأمین داروی مورد نیاز خود به شهرهای مجاور سفر کند.
این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به افزایش قیمت دارو، میزان داروهای نوشته شده از سوی پزشکانی که مقدار زیادی دارو می‌نویسند کاهش یافته است و یا خیر؟ گفت: تعداد پزشکانی که داروهای بیش از نیاز بیمار را می‌نویسند به حدود پنج درصد می‌رسد که گرانی دارو در این امر تأثیرگذار نبوده است.
وی تصریح کرد: یکی از عللی که سبب می‌شود تا پزشک مجبور شود داروی زیاد بنویسد اصرار خود بیماران است و باید این فرهنگ تغییر یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45