تسنیم/ رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دسترسی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اردبیل به پایگاه‌های علمی خریداری شده فراهم می‌شود.
عزیز حبیبی در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار داشت: تقویت برنامه‌های دانشگاه و کتابخانه بیش از پیش توسعه علمی را در استان در پیش رو دارد که باید در این زمینه اهمیت به ظرفیت‌ها مبنای کار قرار گیرد.
وی بیان کرد: ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی برای اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانشجویان و زیرساخت‌های مورد نیاز در این زمینه جزو اولویت‌های اساسی است و به دنبال افزایش خدمات فرهنگی، ارتقای فرهنگ عمومی استان و سوق‌یابی دانشجویان به مطالعه کتب غیردرسی است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانشجویان و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز در این مورد برای ما یک اولویت اساسی است که در این زمینه به دنبال ارتقای سرانه فرهنگ مطالعه در سطح استان و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستیم.
حبیبی با اشاره به فراهم‌سازی دسترسی کتابخانه‌های عمومی به پایگاه‌های علمی خریداری شده برای دانشگاه نیز بیان کرد: این مهم می‌تواند در توسعه برنامه‌های کتابخانه‌ای مثمرثمر واقع شود و ظرفیت‌های لازم را در این زمینه فراهم کند که این موضوع برای ایجاد کننده یک فرصت مناسب است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نیز در این مراسم تصریح کرد: بی‌شک امضای این تفاهم‌نامه نقطه عطفی برای شروع فعالیت‌ها و توسعه برنامه‌های کتابخانه‌ای و گسترش علمی در دانشگاه‌های استان خواهد بود که باید در این زمینه توجه به تمام ظرفیت‌ها را مبنای کار قرار دهیم.
رباب عزیزخانی افزود: از برگزاری مراسم رونمایی از کتاب‌های تالیفی اعضای هیئت علمی و نشست‌های کتابخوانی در دانشگاه حمایت می‌کنیم تا یک حرکت ماندگار را بتوانیم رقم بزنیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253