ایرنا/رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: راهداران این استان در شهرستان دیواندره یک مادر باردار را از دامان برف نجات داده و با کمک فوریت های پزشکی به مرکز درمانی منتقل کردند.
دانش زندی روز سه شنبه اظهار داشت: با تلاش 10 ساعته عوامل راهداری شهرستان دیواندره راه ارتباطی که بدلیل بارش سنگین برف بسته شده بود، باز و این زن باردار از روستای قوچاق به مرکز درمانی منتقل شد.
وی با بیان اینکه با بازگشایی مسیر زن باردار به موقع به مرکز درمانی رسید، افزود: این زن در وضعیت خطرناکی قرار داشت و هر لحظه جان خود و نوزادش در خطر بود که با همکاری فوریت های پزشکی 115 و راهداران از مرگ نجات یافت.
زندی اضافه کرد: این ششمین مادر بارداری است که با کمک راهداران استان از آغاز بارش ها تاکنون در شهرستان های سروآباد، دیواندره و دهگلان از مرگ نجات پیدا کرده و به بیمارستان منتقل می شود.
به گزارش ایرنا، راهداران استان کردستان در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را تحت پوشش قرار می دهند که شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی است.
جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34