خبرگزاری صدا و سیما/ کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: این وضعیت که برای مناطق دریایی دریای عمان و شرق تنگه هرمز نیز پیش بینی می‌شود به علت ورود سامانه موج ناپایدار بارشی از سمت شرق استان است.
مرضیه سی سی پور افزود: این سامانه تا اوایل صبح چهارشنبه فعال خواهد بود و شدت تاثیر در شرق استان پیش بینی می‌شود که توصیه می‌شود با توجه به بارندگی‌های اخیر تمهیدات لازم صورت گیرد.
وی گفت: از لحاظ دریایی از ساعات بعدازظهر و شب در جزایر خلیج فارس وزش باد‌های نسبتا شدید شمال غربی تا محدوده ۴۰ کیلومتر آغاز می‌شود که سبب مواج شدن دریا شده و شرایط تردد شناور‌های سبک و صیادی و شناور‌های مسافربری خصوصا در تردد به جزیره کیش مناسب نیست.
سی سی پور افزود: با توجه به امکان افزایش لحظه‌ای سرعت باد توصیه می‌شود شناور‌های سبک و صیادی در مناطقی، چون جاسک، سیریک، شرق تنگه هرمز و لارک در ساعات بعدازظهر از تردد دریایی و ماندن روی دریا در ساعات شب خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد سایر شناور‌ها صورت گیرد.
وی گفت: از نظر دمایی نیز از فردا دمای کمینه کاهش ۱ تا ۳ درجه‌ای خواهد داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121