ایسنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اساس غربالگریهای صورت گرفته از بین افراد (خصوصاً میانسالان) که به پایگاههای سلامت حاشیه شهر زاهدان برای دریافت خدمات مراجعه می کنند، بیش از ۵۰ در صد یا مبتلا به دیابت وچربی خون و یا در معرض خطر هستند.
دکتر طباطبایی با حضور در پایگاههای سلامت الغدیر و امامت زاهدان با بیان این مطلب که شناسایی مادران باردار و بررسی وضعیت سلامت آنان، اهم برنامه های حوزه سلامت است، خاطر نشان کرد: با تلاش مراقبین سلامت در پایگاه الغدیر زاهدان ۱۴ مادر بارداری که هرگز به پزشک مراجعه نکرده اند، شناسایی و ضمن ارجاع و تکمیل پرونده برای آنان سایر خدمات ومراقبت‌های سلامت برای آنان در حال انجام است.
وی ضمن تاکید بر ارائه خدمات مطلوب و ادغام یافته و پوشش صد در صدی مراقبت بیماری‌ها، تصریح کرد: ماهانه بیش از دو هزار نفر از مردم حاشیه شهر زاهدان به پایگاه الغدیر وانتظام زاهدان مراجعه کرده و خدمات رایگان سلامت در همه گروههای سنی را دریافت می کنند.
وی گفت: هر مراقب سلامت، مسئول مراقبت از ۲۵۰۰ نفر از مردم منطقه تحت پوشش است که این مسئولیت وظیفه آنان را سنگین تر می کند و علاوه بر آن ثبت اطلاعات سلامت مردم در سامانه سیب از وظایف مراقبین سلامت است.
طباطبایی تاکید کرد: بر اساس غربالگری‌های صورت گرفته در بین افرادی (خصوصاً میانسالان) که به پایگاههای سلامت برای دریافت خدمات مراجعه می کنند بیش از ۵۰ در صد افراد یا مبتلا به دیابت وچربی خون یا در معرض خطر هستند که این بررسی نشان دهنده لزوم اطلاع رسانی به مردم در گستره ای وسیع و ارتقای سطح آموزش بیشتر به منظور پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر است.
وی اظهار کرد: حدود ۲۰ هزار نفر از شهروندان زاهدانی از خدمات سلامت دو پایگاه سلامت الغدیر و امامت بهره مند می شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c