فارس/فرزانه حیدری با اشاره به انجام بازرسی موادغذایی و آرایش و بهداشتی لرستان اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون 2 هزار و 902 مورد بازدید از کارخانه‌ها و فروشگاه‌های سطح عرضه استان انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا 6 کارخانه تولید موادغذایی و سه فروشگاه سطح عرضه به مراجع قضائی به علت تخلف معرفی و در نهایت 2 کارخانه پلمپ شدند.
مدیر نظارت بر موادغذایی و آرایشی بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان استفاده از رنگ‌های مصنوعی و نگهدارنده را مهمترین تخلف واحدهای غذایی و آرایشی عنوان و تصریح کرد: استفاده از مواد اولیه و شرایط نگهداری نامناسب از دیگر موارد تخلف واحدها بوده است.
حیدری بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون 382.5 کیلوگرم لوازم آرایش و بهداشتی که اغلب قاچاق و فاقد برچسب اصالت کالا بوده معدوم و از بین رفتند.
وی همچنین از معدوم‌سازی بیش از 31 تن موادغذایی طی 11 ماه گذشته خبر و ادامه داد: این موادغذایی شامل محصولات لبنی، نمک، میوه‌های فراوری شده و لواشک، حلوا شکری، ناگت مرغ و فرآورده‌های گوشتی بوده‌اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9