باشگاه خبرنگاران/دبیر تهک دریایی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز آسمان نواحی ساحلی استان ابری، همراه با احتمال بارش رگبار و رعدوبرق و وزش باد است که دریا را مواج می‌کند.
محمد رضا سالاری فنودی گفت: روز چهارشنبه نیز آسمان سواحل جنوب سیستان و بلوچستان ابری همراه با احتمال رگبار و رعدوبرق، وزش باد و گاهی تندباد محلی است که این شرایط دریا را طی این روز مواج و متلاطم می‌کند.
وی ضمن توصیه‌های لازم به دریانوردان جنوب سیستان و بلوچستان، گفت: امروز شرایط تقریباً مساعدی در مسیر حرکتی شناور‌های تجاری به سمت کلیه بنادر امارات (دبی) و دیگر بنادر خلیج فارس، بنادر عمان (مسقط)، پاکستان (کراچی) و هندوستان (بمبئی) حاکم است، اما امروز و فردا به علت مواج شدن دریا، تردد در این مسیر‌ها با هماهنگی مراکز اطلاع رسان همراه باشد.
وی افزود: تشکل‌های صیادی و سایر فعلان دریایی ضمن هشدار به صیادان و جلوگیری از ورود آن‌ها به دریا در روز سه شنبه و چهارشنبه، می‌توانند با احتیاط و لحاظ تمهیدات لازم به برخی فعالیت‌های صیادی اجازه فعالیت بدهند.
دبیر تهک دریایی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تردد شناور‌های صیادی صنعتی و برودتی در عرض‌های پایین با احتیاط و هماهنگی با مراکز اطلاع رسان همراه باشد.
سالاری فنودی گفت: فعالان دریایی می‌توانند با شماره تماش ۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی (MRCC) حوادث دریایی را اطلاع رسانی کنند.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c