مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد که اهدای عضو یکی از بارزترین نمونه‌های تجلی و تداوم فرهنگ ایثار و گذشت در جامعه است.
قدرت اخوان اکبری در مراسم تجلیل از خانواده‌های ایثارگران اهدای عضو و خادمان بهشت زهرا اردبیل افزود: فرهنگ ایثار و گذشت در فرهنگ ملی ما جایگاه ویژه ای دارد و یکی از نمونه های ایثار و گذشت، دادن جانی تازه به افراد نیازمند است.
وی ادامه داد: همانگونه که خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم به این مهم اشاره فرموده اند که «هر کس نفسی را زنده کند گویی تمام مردم را زنده کرده است», ارزش این اقدام به خوبی مشخص می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل داشتند با تاکید بر سنت حسنه اهدای عضو و لزوم توسعه این فرهنگ در جامعه متذکر شد: اهدای اعضای حیاتی یک بیمار مرگ مغزی جان چندین نفر را نجات می دهد.
وی با بیان اینکه وضعیت استان اردبیل در بحث اهدای عضو روبه رشد بوده و امسال این مهم در حال افزایش است، یادآور شد: با این وجود نیاز داریم که این سنت حسنه همچنان در جامعه ترویج و اشاعه یابد.
اخوان اکبری با تقدیر از عوامل بهشت زهرای اردبیل در برگزاری مراسمات یادبود ایثارگران اهدای عضو و حمایت از آنها بیان داشت: اعضای یک فرد اهدا کننده عضو می تواند هشت نفر را از مرگ حتمی نجات دهد، علاوه براین با پیوند بافت های دیگر می‌تواند زندگی ۵۳ نفر را نجات داده و یا کیفییت زندگی آنها را بهبود بخشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253