هفت صبح/رئیس مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بیشترین پراکندگی جمعیت موش پایتخت را تشریح کرد.
صدرالدین علیپور در پاسخ به اینکه آیا جمعیت موش‌های شهر تهران افزایش پیدا کرده‌ است، گفت: نمی‌توان با اطلاعات چشمی، این موضوع را ارزیابی کرد، زیرا محل زاد و ولد جمعیت موش‌ها زیر زمین است و موش‌ها بر اساس فصل سال و میزان غذایی که در اختیارشان است، رفتارهای متفاوتی دارند.
رئیس مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: روند کنترل موش طی سال‌های گذشته یکسان بوده و تغییری در کنترل جمعیت این حیوانات که بیشتر روش طعمه‌گذاری بوده، اتفاق نیفتاده که بتوان گفت جمعیت آنها افزایش داشته است.
رئیس مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به وضع پایتخت در این خصوص اشاره کرد و گفت: در ماه‌های آخر دوره قبل شهرداری تهران این موضوع کمی رها شده بود ولی برنامه‌های جدی از سوی مدیریت شهری تهران برای کنترل و کاهش جمعیت موش‌ها با روش‌های بی‌خطر برای محیط‌زیست در دست اجراست.
به گفته وی مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۷و ۱۵براساس برآورد بیشترین جمعیت موش پایتخت را در خود جای داده‌اند. این جانور با قدرت زایش حدود ۳۰تا۴۰موش در هر سال، یکی از سریع‌الرشدترین جانورانی است که در محیط انسانی به تولیدمثل می‌پردازد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651