ایرنا/فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کردستان گفت: تاکنون 2 هزار و 300 گونه گیاهی در مناطق مختلف این استان شناسایی شده که از این تعداد 260 گونه، داروی گیاهی و صنعتی است.
طیب محمودی روز سه شنبه اظهار داشت: 42 گونه پستاندار، 202 گونه پرنده، 6 گونه دوزیست، 23 گونه خزنده و 15 گونه ماهی در استان شناسایی شده است.
وی افزود: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه هم بیش از هزار و 700 مورد تخلف ناشی از شکار و صید توسط یگان حفاظت محیط زیست استان کشف و ضبط شده است.
محمودی اضافه کرد: در این مدت 162 پرونده تخلف شکار و صید در استان تشکیل و 206 نفر متخلف هم دستگیر شده است.
وی نخستین منطقه حفاظت شده کردستان در سال 54 به تصویب رسیده است، یادآور شد: تا سال 85 تنها منطقه حفاظت شده استان منطقه بیجار با مساحت 31 هزار و 769 هکتار بوده است.
محمودی تعداد مناطق در حوضه استحفاظی محیط زیست استان را 11 منطقه اعلام کرد و گفت: در حال حاضر چهار منطقه حفاظت شده، یک پناهگاه حیات وحش و 6 منطقه شکار ممنوع در این استان وجود دارد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کردستان با اشاره به اینکه بغیر از منطقه حفاظت شده بیجار تمامی مناطق دیگر از سال 85 به بعد به تصویب رسیدند، افزود: منطقه حفاظت شده چل چمه و سارال هم تا پایان سال جاری به عنوان منطقه حفاظت شده مصوب خواهد شد.
به گزارش ایرنا، استان کردستان دارای چهار منطقه حفاظت شده و یک پناهگاه حیات وحش شامل منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت 32 هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت 43 هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت 57 هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت 39 هزار هکتار، پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصر به فرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335