ایسنا/ رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در بودجه 98 بیشترین سهم به دانشگاه‌هایی تعلق می‌گیرد که قدمت طولانی‌تر، ساختاری قدیمی‌تر و همچنین تعداد دانشجو، هیئت علمی و کارکنان بیشتری دارند.
غلامرضا گرایی نژاد گفت: دولت در سال ۹۷ برای آموزش عالی کشور 13 هزار میلیارد تومان هزینه کرد.
گرایی‌نژاد افزود: جدا از بخش آموزش عالی، در سال 97 برای پارک‌های علم و فناوری که مقوله ‎ ‌ای نسبتاً مهم و جدید هستند حدود 280 میلیارد تومان هزینه شد، در حوزه پژوهش و فناوری هم هفت هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود.
وی در خصوص جایگاه آموزش عالی، تحقیقات و فناوری در بودجه 98 هم اعلام کرد: در بودجه سال98 با تمام مضیقه‌هایی که وجود داشت، حدود 10 رشد اعتبارات هزینه‌ای داشته‌ایم، این رقم برای پارک‌های علم و فناوری 67 درصد بوده است چون اعتماد خوبی به پارک‌ها برای اشتغال‌زایی و حل مسائل اقتصادی وجود دارد.
گرایی‌نژاد در خصوص اعتبارات دانشگاه‌های کشور در بودجه سال 98 گفت: در بودجه 98 بیشترین سهم به دانشگاه‌هایی تعلق می‌گیرد که قدمت طولانی‌تر، ساختاری قدیمی‌تر و همچنین تعداد دانشجو، هیئت علمی و کارکنان بیشتری دارند.
وی خاطرنشان کرد: البته با توجه به جشن صد سالگی دانشگاه خوارزمی، بودجه‌ای جداگانه به این دانشگاه اختصاص یافته تا به این دانشگاه کمک بیشتری شود ولی به طور کلی بودجه دانشگاه‌ها مبتنی بر معادل‌هایی است که در سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارت علوم به اشکال مختلفی انجام می‌شود.
گرایی‌نژاد در خصوص آخرین وضعیت سند آمایش آموزش عالی کشور هم گفت: متولی این سند وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و ما به عنوان سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسات آنها حضور داریم، تاکنون پیشرفت‌های خوبی تدوین سند حاصل شده است و سند آمایش علم و فناوری 10 استان تا اردیبهشت 98 آماده خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af