باشگاه خبرنگاران/کامران خرم گفت: بر اساس برنامه عملیاتی و برش استانی سال ۱۳۹۷ ابلاغی شرکت مدیریت منابع آب ایران، باید در سال جاری تعداد ۲۰۰ حلقه چاه غیرمجاز با حجم آب برگشتی ۲.۲ میلیون مترمکعب به آبخوان مسدود می‌شد که این رقم در سال جاری تاکنون به ۲۰۳ حلقه رسیده است.
وی افزود: اما بر اساس برنامه ریزی‌های بعمل آمده و مستندات موجود این شرکت تابحال نسبت به انسداد ۲۰۳ حلقه چاه غیرمجاز با حجم آب برگشتی به آبخوان به میزان ۲.۷۱ میلیون متر مکعب اقدام کرده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان ادامه داد: همچنین با احتساب آن تعداد از چاه‌های غیرمجاز محفوره قبل از سال ۱۳۸۵ که مشمول قانون تعیین تکلف چاه‌های آب فاقد پروانه مصوب سال ۱۳۸۹ می‌شوند و منجر به صدور پروانه بهره برداری نشده و در سال جاری برابر برنامه، باید مسدود می‌شدند، تاکنون و در مجموع ۲۹۰ حلقه چاه غیرمجاز با حجم آب برگشتی به آبخوان به مقدار ۸.۴ میلیون متر مکعب مسدود و مسلوب المنفعه شده است.
خرم در پایان سخنان خود بیان کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران و گروه‌های گشت و بازرسی مستقر در سطح استان قطعا تا پایان سال شاهد رشد این میزان خواهیم بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34