ایرنا/رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: سیستم بارشی قوی از اواسط هفته جاری موجب بروز ناپایداری های جوی در آسمان استان می شود.
مجتبی میهن پرست روز شنبه اظهار داشت: این سیستم دارای 2 موج ریزشی متوالی است که به تدریج از روز سه شنبه آثار آن در آسمان استان ایلام مشهود خواهد بود.
وی افزود: از اواخر روز سه شنبه تا ساعاتی از روز جمعه این سامانه بارشی در استان ایلام فعال است و باتوجه به بررسی نقشه های ماهواره ای از قدرت ریزش مطلوبی برخوردار است.
میهن پرست یادآور شد: بارش ها در مناطق گرمسیر به شکل باران و در نقاط سردسیر و ارتفاعات به صورت برف است و وزش باد، رعد و برق و مه گرفتگی به ویژه در گردنه ها از دیگر پیامدهای این سامانه است.
وی گفت: باتوجه به وزش باد شدید در استان ایلام امکان وقوع پدیده گرد و غبار در منطقه برای روزهای پنجشنبه و جمعه وجود دارد.
وی اظهار داشت: با توجه به رشد ابر در منطقه برای امروز و فردا نیز بارش هایی به صورت پراکنده و ضعیف در آسمان استان ایلام پیش بینی شده است.
میهن پرست یادآور شد: دمای هوا از امروز تا روز دوشنبه نسبت به روزهای گذشته گرمتر می شود اما با ورود سیستم بارشی اواسط هفته دمای هوا نیز از روز سه شنبه کاهش می یابد.
از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون بیشترین بارش نزولات جوی در شهرستان های آبدانان 949 و ایوان با 932 میلی متر و کمترین بارش نیز در شهرستان های مهران با 389 و دهلران با429 میلی متر و در ایلام نیز 713 میلیمتر بارش ثبت شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a