ایسنا/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تحریم‌هایی که رئیس جمهور آمریکا در یک سال اخیر اعمال کرده سبب شده تا جمهوری اسلامی ایران در تمام حوزه‌ها به سمت خوداتکایی داخلی حرکت کند.
آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار کرد: افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس که نماد قدرت ملت، نبوغ علمی و روحیه تسلیم‌ناپذیری جمهوری اسلامی ایران است سبب شده تا کشورمان با دور زدن تحریم‌ها به دست نیروهای توانمند خود مجموعه‌ای را راه‌اندازی کند که قادر است نصف بنزین مورد نیاز کشور را تامین کند که البته این میزان تولید تا 105 میلیون لیتر قابل افزایش است.
وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی پالایشگاه که به همت سپاه و همکاری دولت عملیاتی شده نه تنها در تولید بنزین به خودکفایی رسیدیم بلکه در سال‌های آینده می‌توانیم به صادرات زمینه ورود ارز به کشور و همچنین تحول اقتصادی را فراهم کنیم.
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: نماینده‌ای که با بی‌شرمی تمام ادعا می‌کرد سپاه باید به پادگان برگردد امروز باید از این حرکت‌ بی‌نظیر نیروهای مخلص انقلاب خجالت بکشد چرا که سپاه با ورود به عرصه‌های مختلف سعی کرده تا توان اقتصادی ایران را بالا برده و از خام‌فروشی نفت و گاز جلوگیری کند.
عاملی افزود: مقام معظم رهبری با تبیین اقتصاد مقاومتی در حقیقت به جوانان ما جرات داد تا چنین مجموعه‌هایی را راه‌اندازی کند و از طرفی تحریم‌هایی که آمریکا علیه ایران اعمال کرد باعث شد تا ما در عرصه‌های مختلف نظیر صنعت نفت و گاز، پتروشیمی، سدسازی، سلول‌های بنیادین، نانو، کشتی‌سازی و ... به سمت خودکفایی داخلی حرکت کنیم.
وی شتاب علمی ایران را در سطح دنیا در یک موقعیت بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: بزرگترین اهانت و کسر شان برای یک ملت محرومیت علمی است در حالی که در این 40 سال با وجود تحریم‌های شدید دشمن توان علمی خودمان را افزایش دادیم و خطاب به آنها اعلام می‌کنیم که بازگشت از نصف راه شکست پیروزی است.
امام جمعه اردبیل در ادامه خطبه‌های نماز با اشاره به راه‌اندازی کمپین نوروز را ساده و بی‌تکلف برگزار کنیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه اقشار مختلف مردم به ویژه قشر متوسط و پائین جامعه از شرایط اقتصادی نامناسبی برخوردار هستند در آستانه عید کمپین نوروز را ساده و بی‌تکلف برگزار کنیم را راه‌اندازی کردیم تا همه اقشار جامعه به ویژه بانوان به ساده و بدون تجملات برگزار شدن نوروز کمک کنند.
عاملی پرهیز از آداب و رسوم غلط را یادآور شد و بیان کرد: ما در ایام نوروز امسال با توجه به تقارن این ایام با ولادت حضرت علی(ع) عید را با شور و شعف خاص برگزار می‌کنیم اما انتظار داریم صداوسیما، ائمه جماعات، آژانس‌های خبری، صاحبان فضاهای مجازی، معلمان و اساتید و ... کمک کنند تا مراسم ایام نوروز را به سادگی و به دور از تفاخر برگزار کنیم.
وی در ادامه به تامین کالاهای اساسی در کشور و ذخیره مناسب آن اشاره و اظهار کرد: دشمن با شایعه قصد بر هم زدن آرامش روانی جامعه را دارد و بهتر است ما با شایعه به دنبال خودتحریمی نباشیم.
امام جمعه اردبیل حرکت برخی محتکران و گرانفروشان را در حقیقت جنگ با خدا و جان مردم اعلام و خاطرنشان کرد: در این ایام انتظار می‌رود اهالی بازار انصاف را رعایت کرده و به اصل عدالت و انصاف توجه داشته باشند.
عاملی با انتقاد از نابسامانی در بازار خودرو و مسکن تصریح کرد: با سخنرانی و صحبت کردن مشکل حل نمی‌شود بلکه دولت و مجلس با اعمال مالیات بر خودرو و مسکن مازاد افراد جامعه می‌توانند جلوی نابسامانی را بگیرند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253