ایسنا/ رئیس پارک علم و فناوری اردبیل از ثبت و معرفی شرکت گیلیمو به عنوان اولین شرکت خلاق در استان اردبیل از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد.
حبیب ابراهیم پور در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: شرکت ایده پردازان هنر آریایی مستقر در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری اردبیل در اواخر بهمن‌ماه، موفق شد به عنوان اولین شرکت در استان، تأییدیه «صنایع خلاق و فرهنگی» را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کند.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل در ادامه، افزود: شرکت ایده پردازان هنر آریایی مستقر در این مرکز که در حوزه طراحی، تولید و عرضه صنایع دستی و هنری فعال ّبوده و به عنوان «صنایع خلاق و فرهنگی» معادل عنوان دانش بنیانی برای شرکت‌هایی است که در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق فعالیت می‌کنند.
ابراهیم پور بیان کرد: برند "گیلیمو" که پلتفرم فروش و عرضه محصولات صنایع دستی و هنری است از محصولات این شرکت مستقر در پارک بوده و از آبان ماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده و پس از ارزیابی و داوری به این عنوان دست پیدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: گیلیمو با اولویت قرار دادن برند سازی و تجاری سازی محصولات صنایع دستی استان اردبیل، فعالیت‌های خلاقانه و نوآورانه خود را در بخش‌های ایده پردازی، طراحی، نیازسنجی، تولید، بسته‌بندی، تولید محتوا، بازاریابی و فروش توسعه داده است.
رئیس پارک علم و فناوری اردبیل گفت: در فازهای بعدی این شرکت با هدف ایجاد درآمد برای زنان روستایی، فرآیند ایده پردازی تا فروش در این مجموعه به گونه‌ای خواهد بود تا با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زنان روستاهای مختلف استان اردبیل، محصولات باکیفیت تولید و عرضه شود.
گفتنی است، استارتاپ گیلیمو در چند ماه اخیر به‌عنوان استارتاپ برتر مرکز نوآوری اجتماعی وزارت کشور و استارتاپ برگزیده جایزه‌ی فیروزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253