ایرنا/ هفتمین جشنواره بازی ها و ورزش های زمستانی و پنجمین جشنواره طرح ملی زمستان بیدار خلخال روز جمعه در منطقه نمونه گردشگری و تفرجگاه اندبیل این شهرستان برگزار شد.
در این برنامه جمعی صدها نفر از اهالی منطقه شرکت و از برنامه های مختلف اجرا شده از جمله تیوپ سواری ، اسکی ، بازهای بومی و محلی ، ساخت تندیس های برفی ، سوار کاری ، موسیقی ، پخت آش های محلی ، پیاده روی در برف و کوهپیمایی لذت بردند.
فرماندار و رییس ستاد برگزاری جشنواره های خلخال در این جشنواره از ورزش به عنوان مهم ترین عامل بازدارنده آسیب های اجتماعی و همچنین راز تندرستی و سلامتی انسان نام برد.
فریدون بابایی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های زمستانی منطقه برای توسعه صنعت گردشگری و ایجاد نشاط در روزهای سرد زمستان گفت: برگزاری چنین برنامه هایی ضمن ارتقای نشاط اجتماعی موجب افزایش سطح سلامتی افراد می شود.
وی از برگزاری پنج جشنواره در قالب برنامه ها و جشنواره های زمستان بیدار در این شهرستان از اول دی ماه امسال تاکنون خبر داد و افزود: تلاش می کنیم تعداد جشنواره ها را تا پایان سال به عدد 10 برسانیم.
در آیین اختتامیه جشنواره از نفرات برتر در بخش های ورزشی با اهدای احکام قهرمانی و هدایایی تجلیل شد.
تفرجگاه اندبیل در هفت کیلومتری خلخال واقع شده و برغم وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری ، شیب مناسب برای برگزاری تمرین و مسابقات اسکی این منطقه امکانات بالا برنده اسکی سواران از جمله تله سیژ ، تله کابین و تله اسکی ندارد.
جشنواره 'زمستان بیدار' استان اردبیل در قالب 10 هفته برنامه و هر هفته در یکی از شهرستان های این استان برای توسعه بخش گردشگری و استفاده از ظرفیت های گردشگری در فصل زمستان از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل طراحی شده است.
برای هر هفته این جشنواره عناوین خاصی از جمله موسیقی اقوام، ورزش درمانی، صنایع دستی، جشنواره غذاهای بومی و محلی، ساخت تندیس های برفی و یخی، کودک و زمستان و زمستان از نگاه دوربین تعریف شده است.
در قالب جشنواره زمستان بیدار که با هدف معرفی بیشتر توانمندی های مختلف گردشگری استان و جذب گردشگران داخلی و خارجی در فصول غیر گردشگری طراحی شده، قرار است اقتصاد گردشگری و نشاط در استان اردبیل استمرار یافته و فعالیت های ورزشی مرتبط با زمستان احیا شود.
در قالب طرح زمستان بیدار تمامی مراکز خدماتی، پذیرایی و اقامتی استان اردبیل با اعمال 60 درصد تخفیف تلاشی را برای جذب گردشگر در فصل زمستان بویژه در شهر سرعین آغاز کرده اند.
استان اردبیل ظرفیت های قابل توجه گردشگری زمستانی متعددی دارد که از آن جمله می توان به کوه سبلان با ظرفیت کوهنوردی و وجود پیست اسکی آلوارس در 12 کیلومتری سرعین و شهر چشمه های بهشتی از جاذبه های گردشگری اشاره کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253