باشگاه خبرنگاران/سعید رئوفی نسب، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره سد و نیروگاه دز درخصوص وضعیت کنونی این سد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: با توجه به بارش‌های بسیار خوب رحمت الهی از ابتدای سال آبی جاری در استان، در این مدت آورد آب به سد دز حدود ۵ میلیارد مترمکعب ثبت شده است.
وی بیان کرد: از این میزان آورد آب، حدودا ۲ میلیارد مترمکعب از طریق سرریز‌ها و حدود ۲ میلیارد متر مکعب به منظور تولید برق رهاسازی شده و حدود یک میلیارد متر مکعب در پشت سد ذخیره شده است.
رئوفی نسب با بیان اینکه در سال ۹۶ بدلیل بارش بسیار اندک باران و وقوع خشکسالی کم سابقه، میزان آورد و ذخیره آب در سد دز به شدت کاهش یافت، اذعان داشت: در سال جاری ارتفاع آب در این سد در مقایسه با سال گذشته ۳۰ متر و به عبارتی دیگر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب افزایش نشان می‌دهد.
مدیرعامل سد و نیروگاه سد دز در ادامه با اشاره به اینکه این نیروگاه ۸ واحد تولید برق دارد افزود: از این تعداد واحد تولیدی، ۶ واحد با تمام ظرفیت در مدار تولید برق هستند و ۲ واحد دیگر در ماه‌های آتی، پس از انجام عملیات اورهال وارد مدار خواهند شد.
این مقام مسئول ظرفیت هر کدام از واحد‌های تولید برق سد و نیروگاه دز را ۶۵ مگاوات عنوان کرد و اظهار داشت: ظرفیت کلی تولید برق ۸ واحد، ۵۲۰ مگاوات است.
رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سد و نیروگاه دز اظهار امیدواری کرد؛ که با توجه به بارش‌های بسیار خوب و ذخیره مناسب، در تابستان سال آینده تولید برق قابل توجهی خواهیم داشت و همچنین کمک شایانی به رونق کشاورزی در پایین دست سد دز خواهد شد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335