فارس/ سید حسین هاشمی در گفت‌وگویی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تأمین و ذخیره‌سازی میوه نوروزی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته سهم استان برای عرضه میوه نوروزی 600 تن سیب و 1200 تن پرتغال است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر 600 تن سیب و 750 تن پرتغال از مبادی خرید تأمین و در سه سردخانه قم، خمین و ساوه ذخیره‌سازی شده است.
مدیر تعاون روستایی استان مرکزی با اشاره به اینکه سهم استان در تأمین پرتغال 1200 تن است و در حال حاضر 750 تن آن فراهم شده است، تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده تا قبل از آغاز فصل توزیع میوه نوروزی، مابقی 450 تن پرتغال تأمین و در اختیار غرفه‌های عرضه قرار داده می‌شود.
هاشمی از استقرار 54 غرفه عرضه میوه نوروزی با نرخ دولتی در استان خبر داد و افزود: از مجموع 54 غرفه استانی 11 غرفه در شهر اراک مستقر می‌شود.
وی زمان توزیع میوه نوروزی را از 21 اسفندماه دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته زمان شروع توزیع میوه از 25 اسفندماه بوده است، به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد داده شد در سال جاری بحث توزیع و عرضه میوه زودتر آغاز شود.
مدیر تعاون روستایی استان با اشاره به اینکه میوه‌های نوروزی با نرخ دولتی و کیفیت عالی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: برای عرضه محصول باکیفیت در ایام پایانی سال بخش عمده میوه‌های نوروزی در غرفه‌های توزیع از نوع درجه‌یک خواهد بود.
هاشمی با اشاره به اینکه نرخ میوه‌های نوروزی به صورت سراسری و یک هفته قبل از توزیع به مراکز اعلام می‌شود، بیان کرد: بر اساس روال سال‌های گذشته نرخ میوه‌های عرضه شده در غرفه‌ها بر اساس قیمت مصوب تنظیم بازار و ارزان‌تر از بازار آزاد در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f