ایرنا/ طی حکمی از سوی آیت اله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیروان منصوب شد.
فرماندار سیران روز شنبه در آئین تکریم و معارفه دادستان جدید و قدیم سیروان گفت: رعایت حقوق شهروندی و حقوق عامه نقطه مشترک فعالیت های مسئولان اجرایی و قضایی است.
جواد رحیمی مقدم با بیان اینکه حقوق شهروندی و حفظ آن از مهمترین بحث هایی است که امروزه در سطح حقوق داخلی و بین المللی مطرح است، افزود: حفظ و احیای حقوق شهروندی به حدی اهمیت دارد که بدون آن، توسعه و پیشرفت جامعه امکانپذیر نیست.
وی یادآور شد: در این راستا منشور حقوق شهروندی آذرماه سال 1395 از سوی رئیس جمهوری رونمایی شد تا با اجرایی شدن اصول این منشور، حقوق عامه مردم رعایت شود.
وی تاکید کرد: قوه قضاییه در پاسداری از حقوق شهروندان مسئولیت سنگینی دارد و بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وظیفه احیای حقوق افراد جامعه بر عهده قوه قضاییه است.
فرماندار سیروان گفت: در راستای صیانت از حقوق شهروندی همکاری و تعامل بسیار خوبی بین مجموعه دستگاه های اجرایی و قضایی در این شهرستان وجود دارد.
رحیمی مقدم با بیان اینکه حرف و عمل مسئولان در حفظ و ارتقای امید و اعتماد مردم بسیار مؤثر است، اضافه کرد: تمامی مسئولان باید تحت هدایت مقام معظم رهبری امید، اعتماد و انسجام عمومی را ارتقا دهند.
وی تاکید کرد: با همکاری و تعامل مسئولان اجرایی و قضایی، این شهرستان از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.
به گزارش ایرنا، در این آئین که با حضور دادستان عمومی و انقلاب استان ایلام و جمعی از مسئولان اجرایی و قضایی برگزار شد، حامد سهرابیان به عنوان دادستان جدید شهرستان سیروان معرفی و از خدمات مهدی پروین دادستان سابق تجلیل شد.
شهرستان سیروان به مرکزیت شهر لومار در 64 کیلومتری ایلام قرار دارد و سال 91 از بخش به شهرستان ارتقا یافته و از شهرستان شیروان چرداول منفک شد.
این شهرستان دارای 2 بخش کارزان و مرکزی و چهار دهستان کارزان، زنگوان ، لومار و رودبار است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a