باشگاه خبرنگاران/ در آستانه روز مادر و هفته بزرگداشت مقام زنان واحد تک نفره زایمان طبیعی مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) افتتاح شد.
بخش LDR مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) در مساحت ۶۰۰ مترمربع و با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال آماده سازی و‌تجهیز شده ودارای ۶ اتاق زایمان اختصاصی و یک اتاق ایزوله است.
رئیس مجتمع بیمارستانی امام رضا (ره) کرمانشاه در حاشیه افتتاح این بخش گفت: برای راه اندازی این بخش هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است با توجه به سیاست‌های طرح تحول نظام سلامت در راستای ارتقای سلامت مادران، افزایش جمعیت و افزایش زایمان طبیعی طرح احداث بخش‌های LDR در بیمارستان‌های دولتی اجرایی شد.
سروش در تعریف بخش LDR گفت: این بخش به مکان‌هایی در زایشگاه‌ها گفته می‌شود که هر مادر در فضایی با امکانات رفاهی و بهداشتی جداگانه از تخت‌های بستری با حفظ حریم خصوصی هنگام زایمان طبیعی استفاده می‌کند.
وی ادامه داد: در این بخش‌ها شرایط زایمان فیزیولوژیک و زایمان بدون درد برای مادر فراهم می‌شود و به زایمان طبیعی مادران کمک می‌کندزایمان بی درد با استفاده از روش‌هایی برای کاهش درد زایمان شامل ماساژ درمانی، رایحه درمانی، استفاده از روش‌های دارویی و غیردارویی در بخش LDR انجام می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :