آخرین خبر/ آرمان خالقی سخنگو و هماهنگ کننده ستاد ائتلاف برای‌فردا در نشست خبری اعضای این ائتلاف با اصحاب رسانه گفت: هدف ما تغییر روش سنتی هدایت چندین و چندساله اتاق ارومیه است، میانگین دانش وتوان مدیریتی اعضای این ستاد بالاتر از هرجمع دیگری است، میانگین سن اعضای این ائتلاف جوان تر از هرجمع دیگری است.
وی ادامه داد: بخش خصوصی باید بتواند جایگاه خودش را پیدا کند، اتاقی که به نحوی عمل می‌کند که دل هیچ مسئولی آزرده نشود آن اتاق شایسته بخش خصوصی استان ما نیست و عملکردش باعث شده است ما در اکثر شاخص ها در قعر جدول است.
سخنگوی ائتلاف برای فردا گفت: تاکنون انجمن ها، تشکلات، موسسات و شوراهای مختلفی در سطح استان به صورت قاطعانه از این ائتلاف اعلام حمایت نموده اند.
وی تصریح کرد: اتاق ارومیه تاکنون هیچ هیچ جایگاهی در هیئت رئیسه و ریاست کمیسیون های اتاق ایران نداشته است و این خلا باید با حضور اعضای فعلی پر شود.
خالقی تاکید کرد: اعضای ائتلاف‌برای‌فردا معتقدند اتاق ارومیه باید از رئیس محوری خارج شود و تصمیمات باید توسط هیئت رئیسه پخته و اعلام شوند، اتاق باید حامی تشکلات جدید باشد نه مانع آن، باید کمیسیون های تخصصی اتاق فعال شوند و در زمینه های تخصصی خروجی های عملی ارائه دهند. ۳۰ سال است که سخنان مسئولین اتاق ثابت است و دائما تکرار می‌شود.
وی ادامه داد: لیست اعضا و مشخصات اتاق علی‌رغم تقاضای ائتلاف ما در اختیار شان قرار نگرفته است و این اقدام هیئت رئیسه فعلی اتاق مهندسی انتخابات را در اذهان متبادر می‌کند. شنیده ام یکی از اعضای هیئت نظارت بر انتخابات کارمند یکی از کاندیداهای فعلی اتاق است.
وی خبر داد: دوازده عضو این ائتلاف در نهمین دوره انتخابات اتاق عبارتند از توحید_طالبی در بخش بازرگانی، جعفر_نیکزاد در بخش کشاورزی، رحیم_وهاب زاده در بخش بازرگانی، افشین_سلامت در بخش بازرگانی، فاطمه_قنبرپور در بخش بازرگانی، علی‌آقازاده_مصرکانلو در بخش بازرگانی، عزیز_بکتاش در بخش صنعت، شهرام_شریف در بخش صنعت، صلح‌الدین_مصطفوی در بخش صنعت، مرتضی_ابراهیمی در بخش کشاورزی، امیرمحمد_جلیلی‌_پور در بخش کشاورزی و رضا_جمشیدی در بخش صنعت داوطلب شده اند.
فاطمه قنبر پور عضو ائتلاف در سخنانی خطاب به اصحاب رسانه گفت: آنچه که در انتخابات این دوره بادوره دیگر تفاوت ایجاد کرده است وضعیت شکننده اقتصادی در یک ونیم سال گذشته بوده است و باید عملکرد اتاق فعلی را در این بازه ارزیابی کنیم، سوال این است که اتاق ما چه تدابیری در یک سال گذشته و در اوج بحران های اقتصادی برای فعالین بخش خصوصی استان اتخاذ کرده است!؟ اتاق بازرگانی ما آیا توانسته صدای خوردشدن کمر فعالین اقتصادی و بخش خصوصی را به گوش مسئولین برساند و یا صرفا تریبون مسئولین دولتی بوده است!؟ پاسخ به این سوال را می‌توان در ورشکستگی و تعطیل شدن واحد های تولیدی و صنعتی سطح استان به راحتی پیدا کرد!
قنبرپور خبرداد: لیست اعضای اتاق ارومیه در سه روز اخیر افزایش یافته است که مشخص نیست چگونه و با چه سازوکاری این اتفاق افتاده است، برای ما مشخص نیست این اعضا چه کسی هستند و آیا صلاحیت و شرایط عضویت را داشته اند و چرا باید این افراد در سرنوشت اتاق بازرگانی دخالت داشته باشند
رحیم وهاب زاده کاندیدای بخش بازرگانی و عضو ائتلاف برای فردا با اشاره به شبهات موجود در جریان انتخابات گفت: برخی از کارت های بازرگانی که مطابق قانون باید هرساله تمدید می‌شدند فقط در ایام انتخابات و هر چهار سال یک بار تمدید می‌شوند و سرنوشت انتخابات را تغییر می‌دهند این امر موجب استمرار ۳۰ ساله مدیریت یک طیف و یک تفکر در اتاق ارومیه شده است
شهرام شریف دیگر عضو این ائتلاف نیز با اشاره به عملکرد دوره هشتم اتاق ارومیه گفت: این یک اصل است اگر کاری را به همان روش گذشته انجام دهیم نتیجه همان نتیجه سابق خواهد بود، اگر امروز همه واحد های تولیدی و صنعتی و فعالین بخش خصوصی ما در اوج رونق فعالیت می‌کند باید همان راه گذشته را طی کنیم اما اگر چنین نیست و وضعیت امروز بخش خصوصی بسیار آشفته است باید این سیستم مدیریتی ۳۰ ساله تغییر پیدا کرده و تفکر و ایده هایی نو جایگزین شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b