آخرین خبر/ نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم اجباری شدن وکیل خانواده در کشور تاکید کرد و گفت: برگزاری چنین طرحی موجب کاهش پرونده‌ها در دادگاه‌ها خواهد شد.
نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، عصر امروز، ۹ اسفند ماه، در همایش روز وکیل مدافع در ارومیه، اظهار کرد: اسفند ماه ۱۳۶۲ در عملیات خیبر، سردار حمید باکری و صدها سردار دیگر شهید شده و در اسفند سال ۱۳۶۳ نیز در عملیات بدر مهدی باکری و یاران او به شهادت رسیدند و از این رو اسفند برای ما غم‌انگیز است.
وی ادامه داد: ترامپ گفته بود که کریسمس را در تهران جشن خواهد گرفت، ولی با وجود این میزان از روشن‌فکران و نخبگان در جامعه، نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از این استوارتر به راه خود ادامه خواهد داد.
قاضی‌پور با اشاره به فعالیت ۱۳۰۰ وکیل در استان خاطرنشان کرد: اینکه این میزان از وکلا پاسخگوی نیاز استان است، باید بررسی شود و طرح وکیل خانواده نیز همچون پزشکان خانواده اجرا شود تا میزان پرونده‌ها در دادگاه‌ها کمتر شود.
وی با بیان اینکه دشمنان مشکلات عدیده‌ای به کشور تحمیل کرده‌اند، تصریح کرد: این مشکلات باعث شده تا اقتصاد کشور با تورم بیش از حد مواجه شده و برخی تجار نیز با مشکلات روبرو شده‌اند و به وکلا روی آورده‌اند و وکلا، مامن و پناهگاه مردم هستند و خلف وعده نکرده و خیانت در امانت نمی‌کنند و مردم به وکلا اعتماد دارند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وکلا نیز نباید هزینه‌های خود را افزایش دهند و در شرایط کنونی مشکلات مردم را مدنظر داشته باشند، برخی وکلا هر پرونده‌ای را قبول نمی‌کنند و باید به آنان کمک شود، قانون اساسی کنونی کشور، خون بهای هزاران شهید است.
وی با اشاره به اینکه احترام وکلا به قضات در دادگاه‌ها و متقابلا باید مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: وکلا، محل مشورت و امین مردم هستند، هیچ مشکلی در کانون وکلای دادگستری استان تاکنون وجود نداشته و بیش از ۵۰۰ وکیل در سراسر استان برای خانواده‌های بی‌بضاعت خدمات ارائه داده‌اند.
قاضی‌پور گفت: در مقطع حاضر با عدم کفایت رئیس جمهور مخالف هستم و در شرایط حساس کنونی نباید رئیس جمهور را تنها بگذاریم و هیچ‌کدام از مردم نباید نظام را تنها بگذارند، چرا که اگر چکمه‌های آمریکایی‌ها به کشور ما برسد، کوچک و بزرگ نخواهد شناخت، ما برای این نظام هزاران شهید داده‌ایم و باید آن را حفظ کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b