آخرین خبر/ مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: در راستای ساماندهی مراکز نیکوکاری استان، سامانه‌ای تحت عنوان سامانه سخاوت روز پنجشنبه ۱۶ اسفند‌ماه امسال به‌صورت رسمی افتتاح می‌شود.
عزیز سهندی اظهار کرد: به‌منظور جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو با نام موسسات خیریه و ساماندهی مراکز و موسسات خیریه متعددی که در استان فعالیت می‌کنند، سامانه سخاوت طراحی شده و از روز پنجشنبه ۱۶ اسفند ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: آمار و اطلاعات مراکز خیریه در سامانه سخاوت ثبت شده و بانک اطلاعاتی نیازمندان نیز در این سامانه به ثبت رسیده است.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه مددجوی پشت نوبتی‌ دریافت کمک هزینه ازدواج در استان وجود ندارد، بیان کرد: در سال جاری پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک هزینه ازدواج به زوج‌های مددجو پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: امسال بیش از ۷۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای سه هزار و ۸۰۰ مددجوی تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است.
سهندی افزود: با حمایت‌های کمیته امداد آذربایجان‌غربی، یک هزار و ۴۰۰ خانوار تحت حمایت استان توانمند شده و از گردونه حمایتی این نهاد خارج شده‌اند.
وی با اشاره به توزیع ۴۰۰ هزار پاکت هدیه نیکوکاری در میان دانش‌آموزان استان، عنوان کرد: جشن نیکوکاری امسال با شعار «عیدی برای همه» روزهای ۱۵ اسفند ماه در مدارس، ۱۶ اسفند ماه در پایگاه‌های ثابت و سیار و ۱۷ اسفند ماه در میعادگاه‌های نماز جمعه استان برگزار می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان خیر استان با ۶۰۰ میلیون تومان مشارکت در سال گذشته، مشارکت چشمگیری در برگزاری این جشن خداپسندانه داشته‌اند.
وی اذعان کرد: جشن نیکوکاری امسال در ۱۳۰ پایگاه و یک هزار و 750 مدرسه آذربایجان‌غربی برگزار خواهد شد.
سهندی با دعوت مردم برای شرکت در جشن نیکوکاری گفت: کمک به محرومان جامعه از سفارشات معصومین (ع) بوده و مردم خیر و نیکوکار با مشارکت در جشن نیکوکاری در آستانه آغاز سال جدید، شادی را به خانه‌های مردم نیازمند هدیه دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b