ایرنا/ رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه 20 تن سیست آرتمیا آماده صادرات از ارومیه به روسیه است، گفت: 600 هزار دلار ارزش صادراتی این محصول بوده که این شرکت منتظر انعقاد قرارداد برای صادرات است.
حسن حیدری افزود: «سیست آرتمیا» مهمترین محصول تولیدی این شرکت فعال در پارک علم و فناوری بوده و این شرکت از سال 1395 تاکنون حدود 10 تن از این محصول را تولید و روانه بازار داخلی کرده است.
وی ادامه داد: 20 هزار دلار سرمایه داخلی حاصل از فروش 10 تن از این مواد غذایی آبزی در شرکت «آراد کبودان ارومیه» نیز تاکنون جذب شده است.
وی اظهار داشت: این شرکت با نام «آراد کبودان ارومیه» از واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان ‌غربی بوده که موفق به تولید و فرآوری آرتمیا شده است.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشار ه به اینکه پرورش مصنوعی این محصول در 10 هکتار زمین صورت می گیرد، بیان کرد: تجاری سازی محصول این شرکت برای 13 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی شده است.
حیدری اعلام کرد: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم کند.
وی گفت: ترویج فعالیت شرکت های دانش بنیان و استفاده از فکر فعالان این حوزه می تواند یکی از بهترین روش ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی و عمل به شعار سال در راستای حمایت از کالای داخلی باشد.
وی ادامه داد: ورود به حوزه صادرات یکی از برنامه‌های اصلی این پارک برای شرکت‌های مستقر در سال‌های آینده بوده و در این راستا برگزاری تور‌های فناوری و شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی خارج از کشور جزو برنامه‌های اصلی این پارک به شمار می رود.
شرکت آراد کبودان ارومیه به مدیریت «ناصر میرزایی کیا» از سال 1395 درپارک علم و فناوری آذربایجان غربی مستقر شده است.
پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.
مدیران این پارک در تلاش هستند تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم کنند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b