تسنیم/ علیرضا رضوی به عنوان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی به جای کاظم محمدی اقدم مدیرعامل پیشین معارفه شد و رسماً در این مسئولیت آغاز به‌کار کرد.
با حضور جمعی از مقامات وزارت نیرو و مسئولان آذربایجان غربی مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی برگزار شد.
در این مراسم معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران اظهار داشت: امسال 830 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبرسانی در آذربایجان‌غربی اختصاص یافته و تا کنون 99 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار آذربایجان‌غربی تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار داده شده‌اند.
مسعود خشایی تصریح کرد: هم اینک با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای توسعه شبکه آب و فاضلاب آذربایجان غربی 25 مجتمع روستایی در حال احداث است و 900 روستا از همین طریق از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند می‌شوند که 600 روستا تاکنون از نتایج این طرح بهره مند شده‌اند.
به گفته وی و 100 درصد جمعیت شهری آذربایجان غربی تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب شهری است چرا که یک هزار و 615 منبع تأمین، 805 حلقه چاه و 38 قنات در گوشه گوشه این استان به بهره برداری رسیده است و در بخش فاضلاب نیز آذربایجان‌غربی در ردیف سه شرکت برتر کشور قرار دارد.
تسهیل حضور بخش خصوصی و تعاونی‌ها درصنعت آب روستایی
مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم اظهار داشت: توجه به اصل عرضه و تقاضا، اهتمام به کاهش هدر رفت آب، توجه به تأسیسات آبرسانی، بازسازی و اصلاح شبکه‌های توزیع جزو مهم‌ترین سرفصل‌های مدیریتی این شرکت در دوره جدید خواهد بود.
علیرضا رضوی گفت: بهبود محیط کسب کار، گسترش و تسهیل حضور بخش خصوصی و تعاونی‌ها درصنعت آب روستایی، مدیریت منابع انسانی، گسترش و ارتقای سطح دانش و پژوهش، فن‌آوری و نوآوری با تکیه بر توان تولید داخلی در کنار تعامل گسترده با جامعه برای نهادینه‌کردن ارزش‌ها، فرهنگ‌سازی برای استفاده درست از منابع آب از دیگر محورهای مدیریت این شرکت در دوره جدید است.
مدیرعامل پیشین شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم اظهار داشت: در دوره مدیریت قبلی در هر روز به 30 خانوار روستایی استان عملیات آب‌رسانی انجام شد و 38 میلیارد تومانی بودجه این شرکت به 120 میلیارد تومان افزایش یافت.
کاظم محمدی اقدم تصریح کرد: در دوره مدیریتی قبلی به 513 روستای استان آب‌رسانی شد و طرح جامع تأمین آب همه روستاهای آذربایجان غربی نیز تدوین شد که برای اجرای آن یک هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
به گفته وی تعداد مشترکین روستایی آذربایجان غربی 21 درصد افزایش یافته و کیفیت آب نیز 99.6 درصد رشد داشته است و رشد حدود 21 درصدی در بخش خطوط انتقال در شبکه تولید، رشد 35 درصدی در حفر و تجهیز چاه و بهسازی چشمه‌ها، رشد 10 درصدی در ظرفیت مخازن و 45 درصدی ایستگاه پمپاژ نیز محقق شده است.
تخصیص 270 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم اظهار داشت: امسال دولت دوازدهم 270 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی تخصیص داد و علاوه بر آن چون روستاها کانون‌های تولید اشتغال و فکر هستند بنابراین برای جلوگیری از مهاجرت در روستاهای واقع شده در 20 کیلومتر نوار مرزها خدمات جدیدی نیز به شهروندان ارائه می‌شود.
به گفته پیمان آرامون تاکنون 68 درصد مساکن روستایی را در برابر حوادث طبیعی بیمه شده و افزون بر 80 میلیارد تومان از محل بیمه حوادث از بیمه‌گران دریافت شده است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: شاخص بهره‌مندی روستای آذربایجان‌غربی از آب شرب سالم و بهداشتی 75 درصد است اما برای استانی که با وجود مشکلات جدی، دومین استان پر آب کشور قلمداد می‌شود، این میزان قابل قبول نبوده و باید این رقم به بالای 90 درصد افزایش یابد.
هادی بهادری گفت: سال 98 نیز همچون امسال به هر نماینده مجلس 10 میلیارد تومان برای آبادانی روستاها اختصاص می‌یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b