خبرگزاری صدا و سیما/ کارشناس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با ورود سامانه بارشی جدید به آذربایجان غربی، دمای هوای این استان چهار تا 6 درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند.
لقمان رسولی اظهار داشت: این سامانه بارشی که از اواخر فردا /پنجشنبه/ وارد استان می شود ابتدا فعالیت خود را در شمال آذربایجان غربی شروع می کند و به تدریج تمام مناطق استان را فرا می گیرد و با فعالیت آن دمای هوا نیز کاهش می یابد.
وی اضافه کرد: فعالیت های این سامانه به صورت بارش برف و باران و وزش باد خواهد بود که تا اواخر وقت روز جمعه فعال بوده و به تدریج از استان خارج می شود.
رسولی در خصوص مزایای کاهش دمای هوا در این فصل نیز گفت: کاهش دمای هوا در این فصل باعث می شود که باغات استان دیرتر به مرحله شکوفه دهی برسند و در صورت بروز سرمای بهاری کمتر دچار سرمازدگی می شوند.
وی بیان کرد: در شبانه روز گذشته چالدران با دمای منفی 9 درجه سانتی گراد سردترین شهر آذربایجان غربی و پلدشت و نقده نیز با دمای 13 درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان بود.
رییس اداره هواشناسی مهاباد افزود: در همین مدت دمای هوای ارومیه بین منفی یک و مثبت 12 درجه سانتی گراد و دمای هوای مهاباد نیز بین منفی سه و 12 درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.
آذربایجان غربی در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و میانگین بارش های سالانه آن 450 میلی متر و در حدود 2 برابر میانگین بارندگی کشور است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b