ایرنا/ «رضا مرادی» روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: بررسی ها حاکی از ناپایداری های ضعیف در تراز میانی جو طی امروز (چهارشنبه) است که بر اساس آن ضمن رشد ابر احتمال رگبارهای پراکنده در برخی نقاط استان به ویژه مناطق شمالی پیش بینی می شود.
وی بیان کرد: فردا (پنجشنبه) وضعیت هوای استان پایدار است و بر اساس آخرین خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی یک سامانه ناپایدار بارشی از اواخر وقت پنجشنبه از نواحی غرب و شمال غرب وارد کشور می شود که به تدریج استان مرکزی را از روز جمعه تحت تاثیر قرار می دهد.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بر این اساس برای روز جمعه و شنبه هفته آینده بارش هایی به صورت برف و باران پیش بینی شده است و به دلیل سرد بودن هسته این سامانه احتمال برف در بیشتر مناطق وجود دارد.
وی اظهار داشت: دمای هوا تا روز جمعه روند افزایشی خواهد داشت و از روز شنبه دمای هوا با عبور این سامانه سرد می شود.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: ساوه با بیشینه دمای 17 و یک دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کمیجان با کمینه دمای چهار و 2 دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر این استان در 24 ساعت گذشته بوده است.
249 و 9 دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f