باشگاه خبرنگاران/ مرادی کارشناس هواشناسی استان مرکزی در گفتگویی اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی یک سامانه ناپایدار بارشی از اواخر وقت پنجشنبه از نواحی غرب و شمال غرب وارد کشور شده و بتدریج استان مرکزی را از روز جمعه تحت تاثیر قرار خواهد داد.
مرادی افزود: بر این اساس برای روز جمعه و شنبه بارش‌هایی به صورت برف و باران پیش بینی می‌گردد و به دلیل سرد بودن هسته این سامانه احتمال برف در اکثر مناطق وجود دارد.
هواشناسی کشوری هم در اخطاریه‌ای اعلام کرد: باتوجه به بررسی الگو‌های پیش یابی با حرکت یک سلول بسته از سمت عرض‌های بالایی بسمت شرق دریای سیاه و مدیترانه و در ادامه از سمت شمالغرب ایران بسمت مرکز و جنوب شرق و در نهایت بسمت افغانستان از عصر پنجشنبه تا شنبه به تناوب در مناطقی از ایران شاهد کاهش دمای هوا، وزش باد شدید، افزایش ابر و بارش برف و باران به شرح زیر خواهیم بود.
طی این مدت در استان‌های اردبیل، آذربایجانها، کردستان، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، شرق و شمال خوزستان، لرستان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، قم، قزوین، البرز، تهران، اصفهان و بتدریج، یزد، کرمان، شمال سیستان وخراسان‌ها شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.
بارش برف، کولاک و وزش باد شدید در شرق کرمانشاه، همدان، شمال و غرب استان مرکزی، شرق و شمال لرستان، ارتفاعات رشته کوه البرز، آذربایجانها، غرب کردستان و چهارمحال و بختیاری می‌تواند همراه با بروز مشکلاتی باشد. مسئولین در این مناطق آمادگی لازم را داشته باشند.
این موج بدلیل ماهیت سرد خود غالبا بصورت بارش برف عمل خواهد کرد و شدت بارش برف در آذربایجان ها، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، ارتفاعات در قزوین، البرز، تهران و قم، غرب و شمال اصفهان، چهارمحال، کهگیلویه و مناطق سردسیر یزد، کرمان و خراسان‌ها قابل توجه پیش بینی میگردد.
این احتمالا آخرین موجی است که در زمستان امسال تا این حد منجر به بروز سرمای شدید و بارش برف خواهد شد. پس لذت ببرید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f