ایرنا/ استانداری مازندران با انتشار جدول سهمیه بندی توزیع مرغ دولتی در شهرستان های مختلف ، اعلام کرد که میزان توزیع از فردا شنبه 18 اسفند به 150 تن افزایش یافته است.
توزیع مرغ در مازندران با قیمت دولتی هفته گذشته از 100 تن در روز آغاز شد و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری وعده داده بود که این میزان را 180 تا 200 تن در روز افزایش خواهند داد.
بر اساس نرخ گذاری انجام شده ، هر کیلوگرم مرغ دولتی به قیمت 11 هزار و 500 تومان به مصرف کنندگان عرضه می شود.
جدول منتشر شده از سوی استانداری مازندران نشان می دهد که از فردا بیشترین میزان مرغ دولتی با 18 تن در ساری توزیع می شود و پس از آن هم بابل با 17 و قائمشهر و آمل با 14 تن قرار دارند.
سهم بهشهری ها از مرغ دولتی روزانه 6 تن و بابلسری ها هم 5 و نیم تن است . شهرستان های تنکابن ، نور ، رامسر ، چالوس ، نکا و سوادکوه هم هر یک پنج تن تعیین شده است. محمود آباد ، جویبار و گلوگاه سهم چهار تنی دارند و سهم شهرستان های نوشهر ، عباس آباد ، فریدونکنار ، سیمرغ ، سوادکوه شمالی و میاندورد هم هر یک سه تن است. سهیمه روزانه شهرستان کلاردشت هم 2 و نیم تن تعیین شده است.
بر اساس اعلام استانداری همچنین 10 تن مرغ قیمت دولتی هم روزانه در اختیار اتحادیه تعاونی روستایی استان قرار می گیرد ، فروشگاههای هفت سه تن سهمیه دریافت می کنند و یک تن هم سهمیه سپاه تعیین شده است.
استانداری مازندران اعلام کرد که سهیمه مرغ دولتی را 12 کشتارگاه مهم استان در مناطق مختلف تامین می کنند.
در جدول اعلامی از سوی استانداری شماره تلفن همراه کشتارگاهها به همراه میزان سهمشان در تامین مرغ هر شهرستان درج شده است .
دو هفته پیش معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران در نشستی با حضور مسئولان دستگاههای اقتصادی ذیربط و مدیران زنجیره های تولید مرغ و اتحادیه مرغداران استان چگونگی تامین مرغ مورد نیاز استان را بررسی کرده بودند.
حسن خیریانپور پس از آن نشست با اعلام این که مازندران رتبه اول تولید مرغ کشور را دارد ، گفته بود که در این نشست برای تعدیل قیمت مرغ در سطح استان با مکانیزم هایی که منحصراً در استان طراحی کردیم به توافق رسیدیم.
معاون استاندار مازندران گفته بود که مرغ های توزیع شده با قیمت دولتی دارای برچسب مخصوص تنظیم بازار هستند تا جلوی سوءاستفاده گرفته شود و تعزیرات حکومتی ، صنعت و معدن و تجارت و فرمانداران استان هم ماموریت دارند تا مراقبت و نظارت جدی را اعمال کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9