ایسنا/ مدیرکل ثبت احوال استان همدان گفت: در ۱۱ ماهه امسال ۲۶ هزار و ۴۷۰ مورد ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه ۹.۱ درصد کاهش یافته است.
محمود علیپور در گفت‌وگو با ایسنا افزود: در ۱۱ ماهه امسال تعداد موالید ۱۶.۲ در هزار بوده است که بیشترین موالید در رزن و همدان با ۱۷.۴ و کمترین موالید در تویسرکان با ۱۳.۷ درصد بوده است.
وی اظهار کرد: در ۱۱ ماهه امسال ۹ هزار و ۵۲۰ مورد فوت ثبت شده که از این تعداد ۵ هزار و ۴۱۸ نفر مرد و ۴ هزار و ۱۰۲ نفر زن بوده و این نشان می دهد در مقابل فوت هر ۱۰۰ زن، فوت ۱۳۲ مرد به ثبت رسیده است.
مدیرکل ثبت احوال استان همدان تأکید کرد: بیشترین سن فوت مربوط به افراد بالای ۷۵ سال بوده که این رده سنی، ۴۹ درصد مرگ و میر استان را به خود اختصاص داده است.
وی عنوان کرد: از ابتدای سالجاری تا ابتدای اسفندماه ۱۲ هزار و ۸۳۰ مورد ازدواج و ۳ هزار و ۶۰۰ مورد طلاق در سطح استان همدان به ثبت رسیده است.
علیپور درباره درخواست های کارت ملی هوشمند نیز گفت: از ابتدای سال تا کنون یک میلیون و ۱۳۷ هزار و ۵۴۳ مورد درخواست کارت ملی هوشمند به ثبت رسیده که معادل ۸۱ درصد واجدان شرایط در استان هستند.
وی بیان کرد: تعداد ۴۹ هزار و ۸۹۱ شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای ۱۵ سال صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه که ۷۵ هزار و ۱۰۸ مورد بوده، کاهش ۳۳.۶ درصدی را شاهد هستیم.
مدیرکل ثبت احوال استان همدان تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۲۷ هزار و ۵۷۸ شناسنامه برای افراد زیر ۱۵ سال صادر شده که در مقایسه با سال قبل که ۳۰ هزار و ۷۴۷ مورد بوده، با کاهش ۱۰.۳ درصدی مواجه شده است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین درخواست و صدور کارت ملی هوشمند متعلق به شهرستان تویسرکان بوده است، خاطرنشان کرد: بیشترین نام پسرانه منتخب توسط همدانی‌ها "امیرعلی، امیرحسین و حسین" و نام های دخترانه "فاطمه، زهرا و حلما" بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e