ایرنا/رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: جوان 31 ساله ای با وعده ازدواج اقدام به دریافت عکس های شخصی یک دختر کرده و قصد سو استفاده از این تصاویر را داشت که دستگیر شد.
سرهنگ فیروز سرخوش نهاد روز شنبه بیان کرد: یک خانم 37 ساله در شبکه مجازی تلگرام و در کانال همسریابی با یک پسر جوان آشنا می شود.
وی اضافه کرد: پس از چند روز ارسال و دریافت پیام های شخصی، این پسر جوان اعتماد شاکیه را جلب و تصاویر خصوصی او را دریافت کرد.
رییس پلیس فتا همدان ادامه داد: سپس این پسر جوان از دختر می خواهد که ملاقات حضوری داشته باشند که با مقاومت شاکیه، وی تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی می کند.
سرهنگ سرخوش نهاد افزود: دختر 37 ساله موضوع را به کارشناسان پلیس فتا منعکس کرده و با انجام یکسری کارهای فنی، متهم شناسایی و دستگیر شد.
وی بیان کرد: متهم در بازجویی ها هدف از حضور در کانال همسریابی، دریافت عکس شخصی و تهدید به انتشار آن را سرگرمی عنوان کرد.
رییس پلیس فتا استان همدان به شهروندان توصیه کرد: مراقب مهندسی اجتماعی توسط کلاهبرداران در فضای مجازی باشند چرا که این فضا برای افرادی که سواد کافی از آن ندارند می تواند آسیب زا و مشکل آفرین باشد.
سرهنگ سرخوش نهاد تاکید کرد: شهروندان عکس و فیلم های خصوصی خود را در فضای مجازی به بهانه شخصی بودن، به اشتراک نگذارند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e