ایسنا/ معاون فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز اعلام کرد که گذرهای زند و عفیف‌آباد برای پذیرایی از میهمانان نوروزی با هدف آشنایی بیشتر گردشگران به آداب، سنن و فرهنگ مرمدم فارس و شیراز، آماده خواهد شد.
ابراهیم گشتاسبی‌راد در جلسه علنی فوق‌العاده شورای شیراز، ارائه فرهنگ و آداب و رسوم بومی شیراز در گذر عفیف آباد و جشنواره موسیقی پارس در گذر زند را از برنامه‌های پیش بینی شده برای ایام نوروز اعلام کرد.
او از برگزاری ویژه برنامه شب سال نو از ساعت ٢٢ شب تا ٣ بامداد خبر داد و یادآور شد: جزییات این برنامه در کمیسیون فرهنگی در حال بررسی است.
گشتاسبی‌راد برگزاری برنامه تحویل سال در مقبره شهدا دارالرحمه با حضور خانواده شهدا و نواحی مختلف شهر و همچنین استقبال نمادین مسئولان شهری در نخستین روز سال نو از مهمانان نوروزی در محل دروازه قرآن با اهدای گل و بسته‌های فرهنگی را از دیگر برنامه‌های همزمان با آغاز سال جدید برشمرد.
معاون شهرداری شیراز با اشاره به اینکه ایستگاه‌های اطلاع رسانی ثابت در نقاط مختلف شهر مستقر خواهد شد، گفت: در نوروز پیش رو شاهد فعالیت دوچرخه سواران اطلاع رسان در سطح شهر خواهیم بود که با لباس‌های ویژه به صورت سیار مسافران و شهروندان را راهنمایی خواهند کرد.
گشتاسبی‌راد همچنین از برپایی کوی ترنم و ترانه در نزدیکی حافظیه خبر داد و گفت: این برنامه با هدف به تصویر کشیدن شیراز در دورانی که پایتختی ایران را داشته اختصاص می‌یابد.
وی بیان کرد: در گذر حافظیه ۵ استند در اختیار هنرمندان شیراری قرار خواهد گرفت که به ارائه هنرهای خود در این مکان می‌پردازند.
گشتاسبی‌راد همچنین از برگزاری جشنواره نان و روستا در شیراز خبر داد که از سوی استانداری فارس برگزار خواهد شد و به معرفی ۱۱ روستای هدف گردشگری استان اختصاص خواهد یافت .
وی گفت: در ۲۰ محله شیراز به ویژه محلات کم‌برخوردار نیز برنامه‌های متنوعی برای ایام‌ نوروز درنظر گرفته شده است .
معاون شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: برگزاری ورزش‌های همگانی و نماز جماعت و همچنین پاسخگویی به سوالات شرعی نیز در پارک‌ها و اقامتگاه‌های نوروزی پیش‌بینی شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913