ایرنا/معاون اجرایی تعزیرات حکومتی استان همدان گفت: تیم های بازرسی این نهاد یک هزار و 300 گونی آرد خارج از شبکه توزیع و تاریخ مصرف گذشته در این استان کشف کردند.
قهرمان شاهی روز یکشنبه بیان کرد: کارخانه های رشته بری، کیک و کلوچه، قنادی و کلوچه پزی حق استفاده از آرد یارانه ای ندارند بلکه باید آرد مورد نیاز را به صورت آزاد و پس از نامنویسی در سامانه شرکت غله تهیه کنند.
وی اضافه کرد: متولیان این واحدها اقدام به نامنویسی در سامانه کرده اما اقدامی برای خرید آرد نمی کنند تا با این روش اداره دارایی را فریب داده و به بهانه فعال نبودن مالیاتی پرداخت نکنند.
معاون اجرایی تعزیرات حکومتی استان همدان افزود: این افراد از سوی دیگر اقدام به خرید آرد یارانه ای از نانوایی ها با قیمت کمتر می کنند تا مواد اولیه مورد نیاز آنها هزینه کمتری در بر داشته باشد.
شاهی گفت: پس از انجام گشت مشترک با حضور تعزیرات و نمایندگانی از دادستانی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و علوم پزشکی تنها از یک کارخانه 600 گونی آرد یارانه ای کشف شد.
وی بیان کرد: بر روی گونی های یارانه ای آرم و علائمی حک شده که آنها را از آردهای آزاد مجزا کرده و به راحتی قابل شناسایی است.
معاون اجرایی تعزیرات حکومتی استان همدان اضافه کرد: همچنین در ادامه این بازرسی از یک واحد تولید کیک و کلوچه نیز 120 گونی آرد تاریخ مصرف گذشته کشف شد.
شاهی اظهار داشت: پرونده متخلفان در تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است و آرد کشف شده توقیف و آردهای سالم دوباره در شبکه توزیع می شود.
وی گفت: شماری از نانوایان متخلف آرد را کیسه ای 340 هزار ریال تهیه و به جای تبدیل کردن آرد یارانه ای به نان، آن را هر کیسه 540 هزار ریال خارج از شبکه توزیع به دلالان می فروشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e