تسنیم/استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برای تأمین نیاز گوشت مردم در شب عید ۴۰ تن سهمیه کشوری و ۶۰ درصد از ذخیره استان در بازار توزیع می‌شود گفت: با اطلاع‌رسانی همگانی باید بر نحوه زنجیره پخش اقلام اساسی در استان نظارت شود.
اقبال عباسی ظهر امروز در ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به اینکه برای تأمین نیاز گوشت شب عید مردم میزان سهمیه دریافتی استان به همراه 60 درصد از ذخیره استراتژیک در مراکز معتبر عرضه شود اظهار داشت: دستگاه‌های مربوط برای تأمین ذخیره برداشتی باید برای افزایش سهمیه کشوری اقدام کنند.
وی با تأکید بر لزوم حل مشکل صف‌های طولانی در مراکز عرضه برای دریافت سهمیه گوشت و مرغ افزود: سهمیه مراکزی که مراجعه‌کننده بیشتری دارند باید افزایش یابد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در مراکز عرضه باید تاریخ، ساعت، نوع مواد اساسی و قیمت فروش درج شود، اضافه کرد: با شروع ایام تعطیلات عید تقاضا برای خرید گوشت و مرغ افزایش می‌یابد در نتیجه باید از تعطیلی کشتارگاه‌ها و فروشگاه‌های عرضه این مواد خودداری شود.
عباسی با اشاره به اینکه در محل‌های عرضه باید گوشت، مرغ، شکر و برنج توزیع شود، ادامه داد: نظارت مستمر و اطلاع‌رسانی کامل باید در خصوص زنجیره پخش اقلام اساسی در استان انجام شود.
وی با بیان اینکه در پخش شکر اولویت با مصرف خانوار است گفت: مازاد نیاز خانوار برای تهیه مشتقات شکر مانند پولکی و گز در مراکز تولیدی توزیع شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره بر لزوم فعالیت نانواها در ایام تعطیلات عید، افزود: باید نظارت بر کشیک نانواهای آزادپز و سایر صنوف برای ارائه خدمات به مردم و گردشگران در ایام تعطیلات عید افزایش یابد.
محمدکاظم منزوی ظهر امروز در ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به اینکه میزان مصرف گوشت منجمد در استان طی 11 ماهه گذشته 260 تن بوده است، اظهار داشت: به صورت میانگین مصرف ماهیانه 50 تن تخمین زده شد این درحالی است که تقاضای مردمی برای خرید گوشت منجد و گرم در 6 ماهه دوم سال افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه میزان گوشت مورد نیاز بازار استان 2 هزار و 500 تن است، افزود: سهمیه کشوری در نظر گرفته شده برای بازار اسفندماه چهارمحال و بختیاری، 40 تن است که 5 درصد از میزان نیاز بازار را در برمی‌گیرد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در حال حاضر 17 هزار تن گوشت منجمد در گمرک کشور انباشته شده است، اضافه کرد: با آزاد شدن این میزان گوشت سهمیه استان نیز در ماه‌های آینده افزایش می‌یابد.
منزوی با بیان اینکه در حال حاضر توزیع گوشت با ثبت کد ملی سرپرست خانوار در سامانه استانی انجام می‌شود، ادامه داد: در برخی مراکز توزیع با وجود صف‌های طولانی روبه‌رو هستیم.
ذبیح‌الله غریب نیز در این نشست با اشاره به اینکه تقاضای خرید گوشت منجمد با افزایش قیمت اقلام پروتئینی، در استان افزایش یافته است گفت: در 11 ماهه گذشته 137 تن گوشت گرم، 581 تن گوشت منجمد، 175 تن مرغ گرم و 915 تن مرغ منجمد در استان توزیع شده که عمدتاً در نیمه دوم سال بوده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 200 تن گوشت در ذخیره استراتژیک استان موجود است، افزود: این میزان شامل 130 تن گوشت منجمد و 40 تن مرغ منجمد است.
مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه موجودی مرغ گرم و آماده کشتار در چهارمحال و بختیاری 43 تن است، اضافه کرد: این میزان مرغ با قیمت کیلویی 10 هزار و 200 تومان به صورت 7 تن در روز آماده عرضه به بازار است.
غریب با بیان اینکه بر اساس سهمیه شکر سرانه مصرف در چهارمحال و بختیاری برای هر نفر یک کیلوگرم است، ادامه داد: در خصوص تأمین شکر مصرفی استان اگر سیستم پخش به صورت صحیح توزیع را انجام دهد مشکلی نداریم.
عبدالعلی ارژنگ در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر توزیع کالاهای اساسی در شهرستان شهرکرد بر اساس ثبت کدملی سرپرست خانوار انجام می‌شود گفت: تاکنون اطلاعات 5 هزار و 75 خانوار در سامانه توزیع کالاهای اساسی ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون در این شهرستان 6.5 تن گوشت قرمز و 19 تن گوشت مرغ توزیع شده است، افزود: برای تأمین اقلام اساسی مانند پروتئین با کمبود روبه رو هستیم در خصوص تأمین مرغ گرم نیز سازمان جهادکشاورزی استان به تعهدات خود به صورت کامل عمل نکرده است.
فرماندار شهرکرد با بیان اینکه بیشترین صف تشکیلی برای دریافت مرغ و گوشت منجمد و گرم در بازارچه ولیعصر جنوبی شهرکرد است، ادامه داد: در حال حاضر نارضایتی مردمی در تشکیل این صف‌ها وجود دارد و اگر راه‌کاری اندیشیده نشود با مشکلات اجتماعی روبه رو می‌شویم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3