ایسنا/مدیر تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون 356 تن سیب درختی، 542 تن پرتقال شمال و 133 تن پرتقال جنوب وارد استان شده و ذخیره‌سازی صورت گرفته است.
افشین حیدری 19 اسفندماه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، با اشاره به ورود یک هزار و 50 تن میوه برای ایام عید، اظهار کرد: از این میزان 700 تن پرتقال و 350 تن سیب درختی است.
وی گفت: با پیگری‌های صورت گرفته 50 تن پرتقال از شمال و 10 تن سیب درختی مازاد بر آنچه برای استای مشخص شده وارد استان شد.
حیدری افزود: 356 تن سیب درختی و 542 تن پرتقال شمال تا اوایل اسفندماه وارد استان و در سردخانه‌ها ذخیره‌سازی شد.
وی با اشاره به اینکه سهم پرتقال جنوب برای استان 200 تن در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: تاکنون 133 تن از پرتقال جنوب وارد استان شده و مابقی طی امروز و فردا وارد استان خواهد شد.
حیدری بیان کرد: 10 درصد از میوه شب عید استان از اول تا 15 فروردین نگه داشته می‌شود تا در صورت کمبود در شهرستان‌ها توزیع شود.
وی گفت: توزیع در شهرستان‌ها بر اساس جمعیت بوده که تعیین قیمت میوه شب عید 20 درصد پایین‌تراز قیمت میوه در بازار خواهد بود.
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در حال حاضر موجودی مرغ گرم 43 تن، گوشت گرم 20 تن، مرغ منجمد 100 تن و گوشت منجمد 130 تن است.
غریب گفت: مهم‌ترین اقدام در استان شبکه‌سازی و اصلاح شبکه توزیع کالا است.
وی بیان کرد: ماهانه به ازای هر نفر 2.2 کیلوگرم گوشت گرم و منجمد قرمز و سفید توزیع شده که به لحاظ تامین، عمدتا در نیمه دوم سال بوده است.
رئیس جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: باید به طور متوسط در اسفندماه 80 تن گوشت منجمد بنا به نیاز ویژه شب عید در استان توزیع شود، زیرا توجه ویژه به توزیع گوشت در ایام نوروز و ماه رمضان از ضرورت‌ها است.
وی در خصوص تعیین قیمت میوه شب عید، بیان کرد: قیمت میوه در کمیته راهبردی تعیین و اعلام می‌شود، گرچه باید قیمت‌گذاری به گونه‌ای انجام شود که به دلیل ارزان قیمت بودن سوء استفاده برخی افراد را به دنبال نداشته باشد و از طرفی گرانی قیمت میوه، موجب می‌شود مردم تمایلی به خرید نداشته باشند.
در ادامه فرماندار شهرکرد گفت: ماهانه سه تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله و 19 تن مرغ گرم در شهرکرد توزیع می‌شود.
عبدالعلی ارژنگ بیان کرد: صف‌های طولانی و نرسیدن گوشت، موجب نارضایتی مردم شده است زیرا سهمیه متناسب با جمعیت نیست.
در ادامه الله‌کرم نصیری، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اضافه کرد: نباید تامین کالاهای بازار به طور 100 درصد با کالاهای وارداتی تامین شود.
وی گفت: باید ذخایر استراتژی در مواقع ضروری از جمله ایام عید توزیع شود.
در ادامه طهمورث الیاسی بختیاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، گفت: اگر بتوان سهمیه گوشت قرمز و سفید در استان را افزایش داد بهتر است، همچنین لازم است سهمیه موجود در اختیار استان را به نحو احسن استفاده کرد و به دست افرادی که دارای شرایط سختی هستند رساند.
وی در خصوص توزیع کالاها با کد ملی، تصریح کرد: حرکت خوبی در استان صورت گرفت که لازم است نهادهای مختلف همکاری کنند.
الیاسی گفت: اگر بتوان برای توزیع کالاها میان نهادهای حمایتی برنامه‌ریزی صورت گیرد این امر عادلانه‌تر خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3