تسنیم/ حبیب‌الله خجسته‌پور بعد از ظهر امروز در حاشیه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر این استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح جمع‌آوری خرده‌فروشان موادمخدر و معتادین متجاهر در سطح شهرستان‌های این استان اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح امروز به تصویب شورا رسیده ادامه داد: موادمخدر ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است و از این رو مبارزه با آن امری ضروری است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان بر لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی با پلیس برای مبارزه با موادمخدر تأکید کرد و گفت: طرح جمع‌آوری خرده‌فروشان موادمخدر و معتادین متجاهر با مشارکت نیروی انتظامی، شهرداری‌ها و بهزیستی استان اجرایی می‌شود.
خجسته‌پور با بیان اینکه این طرح در2 مرحله اجرا می‌شود افزود: در مرحله اول این معتادین با همکاری پلیس و شهرداری‌ها جمع‌آوری و در مرحله بعدی بهزیستی استان با نگهداری این معتادین در کمپ‌های ترک اعتیاد به درمان آنها می‌پردازد.
وی با بیان اینکه استان سمنان در مسیر عبور قاچاقچیان و سوداگران مرگ قرار دارد افزود: همکاری مردم در مبارزه با موادمخدر نقش بسیار اساسی دارد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به افزایش حجم سفرها در ایام نوروز گفت: تلاش ما بر این است که شهرهای استان در ایام نوروز از این معتادین متجاهر پاکسازی شود.
خجسته‌پور بر لزوم فعالیت‌های فرهنگی با هدف مبارزه با موادمخدر تأکید کرد و گفت: 2نهاد خانواده و آموزش و پرورش در پیشگیری از موادمخدر نقش مهمی دارند.
وی با اشاره به وجود برخی مناطق خالی از سکنه در حاشیه شهرها و روستاها گفت: فرمانداران باید با همکاری شهرداری‌ها و بخشداری‌ها اسامی روستاها و محلات خالی از سکنه را در اختیار پلیس قرار دهند تا این مناطق از وجود معتادین و خرده‌فروشان پاک شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c