فارس/ سیدعباس دانایی در چهارمین جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان سمنان که با دستور بررسی طرح پوشش وقایع چهارگانه حیاتی در شهرستان سمنان همراه بود، با بیان اینکه ثبت آمار دقیق وقایع حیاتی و بررسی علمی عوامل ایجاد آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است، افزود: بررسی علمی و پژوهشی وقایع چهارگانه حیاتی با شناخت دقیق عوامل و آسیب‌های اجتماعی، راه پیشگیری از این آسیب‌ها را هموارتر می‌کند.
وی با اشاره به ثبت دو هزار و 584 ولادت،681 وفات، 894 ازدواج و 160 طلاق در 11 ماهه سال جاری، از کاهش 24 درصدی طلاق، کاهش هفت درصدی ولادت و کاهش دو درصدی وفات در 11 ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته در شهرستان سمنان خبر داد.
فرماندار سمنان بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و تومور و بیماری‌های تنفسی را سه علت عمده فوت 681 نفر در سال جاری شهرستان با سن میانگین 67 سال در مردان و 73 سال در زنان عنوان کرد.
وی از فراوانی اسامی امیرعلی، امیرحسین و ابوالفضل در پسران و اسامی فاطمه، حلما و فاطمه زهرا در دختران متولد شده خبر داد و افزود: امیرعلی با فراوانی 57 نام و فاطمه با 56 نام در رتبه اول اسامی متولدان سال جاری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c