ایرنا/استاندار چهارمحال وبختیاری با اشاره به اینکه این استان یکی از مناطق امن در کشور گفت: راه اندازی و تشکیل انجمن یاوران وقف امنیت در استان ضروری است.
اقبال عباسی روز یکشنبه در جلسه مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی افزود: جذب کمک های خیری در احداث و تجهیز مراکز انتظامی در شهرها و روستاهای استان ضروری است که با تشکیل جلسات هم اندیشی با موضوع توسعه امنیت در جذب کمک های خیری موثر خواهد بود.
وی به سیاست خودباوری در تجهیز و احداث مراکز انتظامی اشاره کرد و گفت: در ابتدا نیازها در این رابطه در تمام مناطق شناسایی شود.
استاندار چهارمحال وبختیاری به ترغیب مردم جهت تسریع در ساخت مراکز انتظامی و جذب کمک های خیری تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی از امکانات، تجیهزات و کمک های مردمی می توان از این امر بهره مند شد.
عباسی اظهارداشت: برای احداث اماکن انتظامی در اماکنی که نیاز به زمین دولتی باشد، هیچ مشکلی برای واگذاری زمین از سوی منابع طبیعی و راه وشهرسازی وجود ندارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال وبختیاری نیز با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه در حوزه های مختلف ورود پیدا کرده است، گفت: استفاده از ظرفیت وقف و واقفان در راستای افزایش امنیت در جامعه ضروری است.
حجت الاسلام حسن امیری افزود: برای واگذاری امامن وقفی برای استفاده و احداث مراکز انتظامی هیچ مشکل وجود ندارد.
وی از تشکیل و راه اندازی انجمن یاوران وقف و امینت دراستان خبر داد و گفت: با راه اندازی این انجمن فرهنگ وقف در حوزه امنیت در جامعه گسترش داده می شود.
رئیس سازمان برنامه وبودجه چهارمحال وبختیاری نیز دراین جلسه با اشاره به اینکه امنیت زیربنای همه فعالیت های در جامعه است،گفت: در گذشته اعتبارات برای مباحث امنیت به صور ملی اختصاص پیدا می کرد.
طهمورث الیاسی افزود: در بخش اعتبارات استانی تنها در زمان بحران و طبق دستورالعمل به بخش امینت اختصاص داده می شود.
وی گفت: اگر مصوبه مجلس در خصوص تخصیص 5 درصد از اعتبارات استانی به موضوع امنیت ابلاغ شود، این سازمان آمادگی کمک در این رابطه را دارد.
فرمانده انتظامی چهارمحال وبختیاری نیز با تاکید به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تامین امنیت با استفاده از ظرفیتهای مردم گفت: افزایش استفاده از ظرفیت مشارکت مردم به صورت مادی و معنوی برای افزایش سطح امنیت در استان ضروری است.
سردار غلامعباس غلامزاده افزود: استفاده از مشارکت مردم در این حوزه نیازمند توسعه است و باید تلاش شود خیران را در این حوزه جذب شوند.
وی گفت: تاکنون چندین خیر برای ساخت پاسگاه انتظامی در استان داوطلب شده اند.
وی اظهار داشت: برای سال آینده پیش بینی شده که براساس مصوبه مجلس 5 درصد اعتبارات عمرانی به بخش ساخت و ساز اماکن انتظامی اختصاص داده شود.
در حال حاضر بیش از 3 هزار رقبه در استان چهارمحال وبختیاری ثبت شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3