تسنیم/فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر از اقشار مختلف مردم استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
سردار علی‌محمد اکبری ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه 20 اسفندماه مصادف با سالروز تشریف فرمایی مقام معظم رهبری برای نخستین بار در خوزستان و مناطق شلمچه است اظهار داشت: این رویداد سال‌های بعد توسط دست‌اندکاران مجموعه دفاع مقدس و حفظ آثار جنگ، یادمان‌هایی در مناطق جنوب و جنوب غرب کشور و مناطق خاص دوران دفاع مقدس و عملیات‌های آن دوران برگزار شود و زمینه لازم برای حضور عموم مردم در این مناطق فراهم آید.
وی افزود: در سال‌های گذشته با راه‌اندازی کاروان‌های راهیان نور، میلیون‌ها جوان مسلمان انقلابی به صحنه‌هایی که رزمندگان دفاع مقدس آفریدند اعزام شدند و آن مناطق را از نزدیک نظاره کردند.
فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه راهیان نور تنها متعلق به این نسل و دوران بعد از دفاع مقدس نیست ادامه داد: جنگ‌های متعددی در دوران صدر اسلام وجود داشت، مسلمانان زیادی در آن جنگ‌ها شرکت کردند و شهدایی را تقدیم اسلام کردند.
اکبری گفت: امروز جوانانی که به مناطق جنگی و جبهه اعزام می‌شوند و از نزدیک آن مکان‌های مقدس را می‌بینند، به عشق و علاقه خاصی دست می‌یابند به گونه‌ای که چندین بار از زبان آن‌ها شنیده‌ام که خود را برای یک لحظه در میدان جنگ و در بین رزمندگان دیده‌اند.
وی با بیان اینکه امروز نسل جوانان انقلابی و مدافعان حرم که شجاعانه در مقابل دشمن ایستاده‌اند برگرفته از نسل انقلابی 8 سال دفاع مقدس است بیان کرد: دشمن در تلاش است جوانان ما را از فضای معنوی و اعتقادی دور و مانع ارتباط‌گیری آن‌ها با شهدا و آشنایی با شجاعت و ایثار و فداکاری آن‌ها شود.
فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: امسال بالغ بر 7500 دانش‌آموز، بیش از 2500 نفر از اقشار مختلف و 100 نفر از روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه از استان به مناطق جنوب و جنوب غرب کشور اعزام شدند.
اکبری با اشاره به افزایش میزان اعزامی‌های راهیان نور در سال جاری نسبت به سال گذشته تصریح کرد: ما در بحث اعزامی‌های راهیان نور دانش‌­آموزان استان به مناطق 10 درصد و در زمینه اعزامی‌های دانشجویان 30 درصد افزایش داشته‌ایم.
وی ادامه داد: در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز 600 نفر از اقشار مختلف به راهیان نور اعزام که می‌توانند با مراجعه به سایت مربوطه و نواحی مقاومت بسیج استان اقدام به ثبت نام کنند.
فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری گفت: افرادی که به صورت اینترنتی برای راهیان نور ثبت نام و با وسیله نقلیه شخصی به این مناطق سفر می‌کنند با هماهنگی ناحیه مقاومت بسیج محل اسکان‌ها آماده می‌شود.
وی با بیان اینکه همچنین راویان و خادم یاران راهیان نور همراه با کاروان‌ها به مناطق اعزام می‌شوند گفت: راهیان نور اقشار مختلف مردم در 28 اسفندماه و راهیان نور دریایی نیز از 5 فروردین ماه تا 11 فروردین‌ماه 98 انجام می‌شود که داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به نواحی بسیج مقاومت استان اقدام به ثبت نام کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3