ایسنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: همزمان با آغاز سفرهای نوروزی، حریم راه‌های استان البرز با حضور راهداران از زباله پاکسازی می‌شود.
مهرداد جهانی با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، همزمان با سراسر کشور، با برپایی مراسم پاکسازی حریم راه‌ها، از مسافران نوروزی درخواست می‌کند، تا از ریختن زباله در جاده‌ها خودداری نموده و زباله‌های خود را در حین سفر در داخل کیسه در داخل خودرو نگهداری نموده و با رسیدن به نزدیکترین مجتمع خدماتی بین راهی، زباله‌ها را در مخازن ویژه تخلیه نمایند.
جهانی افزود: با توجه به اینکه در ایام نوروز میلیون‌ها خودرو از جاده‌های استان البرز تردد می‌کنند، برای آموزش بیشتر به مسافران، اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای همزمان با سراسر کشور در روز سه‌شنبه 21 اسفند این مراسم را در آزادراه تهران- کرج و با حضور مسئولان، اصحاب رسانه و راهداران برگزار می‌کند.
وی با بیان اینکه پرتاب زباله به اطراف جاده یکی از عادات و رفتارهای ناپسند برخی مسافران خودروهاست افزود: این کار علاوه بر آنکه می‌تواند باعث اختلال در زوایه دید رانندگان دیگر و بروز تصادف شود، منظره اطراف جاده‌ها را نیز زشت و ناپسند می‌کند.
شایان ذکر است، سالانه چندین تن زباله که عموماً غیر قابل بازیافت هستند توسط مسافران در جاده‌ها پرتاب می‌شود که تاثیر زیادی در تخریب محیط زیست و بد منظر کردن جاده‌ها دارد.
گفتنی است در ایام نوروز سال 97، حدود 35 میلیون تردد در راه‌های استان البرز انجام شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af