ایرنا/ رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس اعلام کرد که در اجرای یک طرح ضربتی با حکم قضایی روز گذشته 21 مورد ساخت وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان تخریب شد.
سیدمحسن موسوی افزود: این ساخت وسازها شامل 14 مورد دیوارکشی و هفت مورد ویلا بود که به صورت غیر قانونی در اراضی کشاورزی فردیس احداث شده بود.
وی بیان داشت: در اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی 50 هزار مترمربع اراضی کشاورزی که به صورت قطعه بندی تغیرکاربری شده داده بود با حضورنماینده دادستانی فردیس در مشکین دشت قلع و قمع شد.
موسوی اظهار داشت: جهادکشاورزی این شهرستان برای تامین امنیت غذایی مردم و حفظ و صیانت از عرصه های کشاورزی و باغی با متخلفان و عوامل تغییرکاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی به شدت برخورد می کند.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس از تمام مالکان زمین های کشاورزی خواست تا قبل از هرگونه تغییر کاربری برای اخذ مشاوره و مجوزهای قانونی به مدیریت جهاد کشاورزی مراجعه کنند و در صورت مشاهده هر گونه تغییرکاربری غیرمجاز موارد به سامانه 131 اطلاع رسانی نمایند.
شهرستان فردیس حدود 2 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد.
2 هزار و 200 هکتار اراضی کشاورزی و یک هزار و 500 هکتار اراضی باغات در شهرستان فردیس وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af