ایرنا/معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: با تسطیح و تغییر کاربری اماکن تاریخی دارای جاذبه توریستی و نزدیک جاده ها، استراحتگاه های موقت برای رفع خستگی مسافران نوروزی این استان ایجاد می شود.
احسان عراقی زاده افزود: با این اقدام علاوه بر معرفی جاذبه های توریستی استان، رانندگان وسایل شخصی می توانند با استراحت و استفاده از فضای استراحتگاه، با آرامش خاطر بیشتری به سفر خود ادامه دهند.
وی تصریح کرد: از جمله استراحتگاه های موقت نوروزی، اثر تاریخی میل نادری است که از آجر ساخته شده و 13متر ارتفاع دارد و در مسیر 100 کیلومتری بم - زاهدان از دوران افشاریه بر جای مانده که این مکان اینک در حال انجام عملیات اجرایی برای تغییر کاربری به استراحتگاه بین راهی است.
بر اساس این گزارش 30 مجتمع خدمات رفاهی استان کرمان اینک در حال خدمات دهی به مسافران بین راهی هستند اما با توجه به وسعت استان کرمان و طولانی بودن فاصله های شهرستان ها، استراحتگاه های موقت نوروزی در جاده های استان می تواند به ایمنی راهها در ایام نوروز 98 کمک کند.
میل نادری فهرج به بلندای نزدیک به چهل گز از آجر ساخته شده و تزئینات آجرکاری جالب توجهی دارد، این میل به دستور نادرشاه افشار برای راهنمایی کاروانیان بم و فهرج در یکصد کیلومتری شهر بم ساخته شده است.
این بنا در مسیر راه زاهدان - کرمان جای گرفته و در سال‌های 1160–1149 ه. ق ساخته شده است، بلندی آن 55 پا (نزدیک به 17 متر) و محیط آن 43 فوت (13 متر) است.
این اثر در تاریخ 15 دی 1310 با شمارهٔ ثبت 143 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00