پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا/مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از اجرای دوره آموزشی حصیربافی، سوزن دوزی بلوچ و پته دوزی در روستاهای شهرستان ریگان خبر داد.
غلامرضا فرخی با اشاره به اینکه این دوره آموزشی کوتاه مدت صنایع دستی در روستاهای علی آباد پشت رود ریگ و ناصریه شهرستان ریگان اجرا می شود، افزود: دوره آموزشی مذکور با عنوان" کارآفرینی و توسعه اشتغالزا" تا پایان سالجاری ادامه دارد.
وی با بیان اینکه سوزن دوزی بلوچ و حصیر بافی از رشته های بومی شهرستان ریگان محسوب می شود، اظهار کرد: سوزن‌دوزی یکی از رودوزی‌های منحصربه‌فرد کشور است که ذوق، سلیقه و سنت هنرمندان این منطقه را به نمایش می گذارد.
فرخی با اشاره به اینکه تولید محصولات حصیری در شهرستان ریگان بسیار رواج دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه مواد اولیه این هنر سنتی در این شهرستان به وفور یافت می شود بنابراین می توان با مهیا ساختن زمینه بازاریابی و تبلیغات مناسب تولید هنر حصیربافی را به انبوه رساند.
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه از آماده سازی و استاندارد سازی 12 کارگاه صنایع دستی در شهرستانهای کرمان، سیرجان و شهربابک خبر داد و گفت: این کارگاه ها شامل کارگاه های تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، گلیم شیریکی پیچ و گلیم چهل ماشوله می شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: استاندارد سازی فضای کارگاههای صنایع دستی تا پایان اسفندماه سالجاری به اتمام می رسد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00