ایسنا/مسعود 21 ساله دانشجوی ترم آخر رشته حقوق در آستانه فارغ التحصیلی در 6 اسفندماه برای عمل جراحی بینی در بیمارستان بعثت همدان بستری شده و ساعت 8 صبح 7 اسفند راهی اتاق عمل می‌شود اما در دقایق اولیه جراحی، به حالت اغما رفته و دچار افت فشار می‌شود و طبق اظهارات رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان این جوان برای جراحی زیبایی بینی به بیمارستان مراجعه کرده و قبل از انجام عمل به حالت اغما رفته بود و متأسفانه پس از انتقال به بخش آی.سی.یو جان خود را از دست می‌دهد و علت مرگ هم حساسیت به داروهای بیهوشی اعلام شده بود.
اما امیر پدر مسعود در روایت چگونگی این اتفاق تعریف کرد که قلب پسرش کاملا سالم بود و مشکلی نداشت، و بعد هم ادامه داد، معتقدم اعلام این موضوع توسط دانشگاه علوم پزشکی"که مسعود بیمار قلبی داشت و نسبت به داروهای بیهوشی واکنش داشت" بهانه‌ای برای توجیه قصور پزشکی است که در جریان عمل پسرم رخ داده است.
امیر در توضیح گفته خود مبنی بر این که قلب پسرش کاملا سالم بود، خاطرنشان کرد: پسرم مدتی پیش تصادف کرده بود، او را برای جراحی به اتاق عمل برده و بیهوش کردند؛ کاملا سالم و عملش موفقیت آمیز بود و این نشان دهنده عدم حساسیت او به داروی بیهوشی است. چرا که قبل از شروع جراحی نیز پسرم آزمایش‌های مختلفی برای تشخیص نداشتن حساسیت انجام داد و به گفته پزشکش او هیچ مشکلی برای جراحی و حساسیت به داروی پزشکی نداشت.
جراحی بینی مسعود، عمل زیبایی نبود
وی با بیان این‌که پسرش دچار انحراف بینی بود و همین موضوع مشکلات فراوانی را برای تنفس او ایجاد می‌کرد، گفت: انحراف بینی پسرم مشکلات تنفسی بسیاری را برای او ایجاد می‌کرد به همین علت تصمیم به جراحی و درمان گرفت.
پدرمسعود ادامه داد: ادعای پزشک مبنی بر عمل زیبایی بینی پسرم کذب و دروغ است، اگر چه پزشک وی در فرم جراحی برای او عمل زیبایی را هم ثبت کرده و گفته بود که درمان انحراف بینی همان عمل زیبایی است.
وی افزود: انحراف بینی مسعود موجب تنگی نفس او در خواب و دشوار شدن تنفسش در سرما شده بود و همین موضوع موجب تصمیم او برای جراحی و درمان شد.
حساسیت به داروی بیهوشی علت مرگ پسرم نیست
امیر با بیان این‌که مسعود در دوران نوجوانی چندین بار عمل جراحی کرده و هر دفعه او را بیهوش کرده‌اند، عنوان کرد: اگر پسرم به داروی بیهوشی حساسیت داشت در جراحی‌های قبل باید دچار افت فشار می‌شد و به حالت کما می‌رفت، اما عمل‌های او موفقیت آمیز بود و حساسیت دارویی اصلا بهانه خوبی برای توجیه نیست.
وی در همین باره ادامه داد: پسر من هیچ مشکل و بیماری خاصی نداشت و ادعای مسئولان مبنی بر بیماری او، به دور از انصاف و انسانیت است، چرا که قصور پزشک پسرم، ما را عزادار کرد.
شکایت از پزشک را پیگیری می‌کنیم
مادر مسعود نیز با اشاره به این‌که پیگیر شکایت و خونخواهی فرزندش است، عنوان کرد: این موضوع باید به طور جدی توسط مسئولین پیگیری شود، اگر چه من دیگر فرزندم را نخواهم دید اما مجازات پزشک پسرم شاید درس عبرتی برای دیگران باشد.
وی در همین باره ادامه داد: شکایت خود را در حال حاضر در دادسرا ثبت کرده و منتظر اعلام جواب پزشکی قانونی هستیم که گفته‌اند نتیجه بررسی تا یک ماه آینده اعلام می‌شود.
با این موضوع احساسی برخورد نکنید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر قصور پزشکی گفت: درصد قصور پزشکی خوشبختانه در استان همدان بسیار کم و ناچیز است؛ البته برخی اوقات این خطا و قصور توسط پزشکان امری طبیعی است، چرا که طبابت شغلی بسیار حساس است.
حبیب‌الله موسوی بهار در رابطه با قصور پزشکی در مرگ جوان ۲۱ ساله بر اثر عمل جراحی بینی یادآور شد: من هیچ اظهار و احتمالی در رابطه با مرگ این جوان نداده و علت فوت، توسط پزشکی قانونی مشخص می‌شود.
موسوی بهار با بیان این‌که گاهی رسانه‌ها در ثبت مصاحبه‌ها دچار اشتباه می‌شوند اظهار کرد: اگر خبری مبنی بر بیماری قلبی جان‌باخته و یا حساسیت او نسبت به داروی بیهوشی توسط رسانه منتشر شده است، قطعا خطا و اشتباهی در آن صورت گرفته است‌.
وی یادآور شد: بررسی این موضوع باید توسط کارشناسان پزشکی قانونی انجام شده و نتیجه آن اعلام شود، و رسانه‌ها نباید با احساسی برخورد کردن این موضوع، جو را متشنج کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: وقوع قصور پزشکی امری طبیعی است، اگر چه نباید این قصور افزایش یابد یا تکرار شود، اما در کنار این حوادث باید به جنبه مثبت موضوع و ارائه خدمات پیشرفته‌ای که توسط پزشکان به مردم ارئه می‌شود توجه کنیم.
هم‌چنین مدیر کل پزشک قانونی استان همدان نیز در این باره گفت: رسیدن به نتیجه‌ای قطعی و درست درباره مرگ این جوان، نیازمند مدت زمان یک ماهه است.
دکتر علی‌احسان صالحی یادآور شد: از این رو براساس تحقیقات و بررسی‌های انجام شده احتمال می‌رود حساسیت و یا عوارض دارویی عامل فوت این پسر جوان بوده باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e