جماران/ سردار «روح الامین قاسمی» اظهار داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی چند ماهه ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر یکی از عاملان اصلی قاچاق "هروئین" که مواد را از افغانستان به داخل به خصوص نقاط مرکزی کشور منتقل می کرد، شناسایی شد.
این مقام ارشد انتظامی استان سمنان از تمرکز تیم ویژه ای از ماموران کارکشته پلیس مبارزه با موادمخدر استان بر روی این پرونده خبرداد و افزود: در ادامه تحقیقات، اطلاعات و سرنخ هایی از نحوه انتقال یک محموله به دست آمد.
وی تصریح کرد: در همین راستا هماهنگی لازم با مرکز عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا نیز به عمل آمد و عملیات دستگیری این سوداگر مرگ آغاز شد.
به گفته سردار قاسمی با هدایت لحظه به لحظه اطلاعاتی از سوی پلیس سمنان و اقدام به موقع ماموران انتظامی در مرکز، خوشبختانه متهم اصلی پرونده هنگام معامله مواد در یکی از مناطق تهران دستگیر شد.
قاسمی از کشف 332 کیلو هروئین از مخفیگاه متهم خبر داد و افزود: در این عملیات دو نفر دستگیر و پس از تکمیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.
فرمانده انتظامی استان سمنان با تاکید بر این که با تمام توان و قاطعیت کامل با سوداگران مرگ مبارزه می کنیم از عموم مردم خواست هر گونه اطلاعات و اخبار خود در زمینه این گونه فعالیت های مجرمانه را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کنند.
توقیف چارشاخ گاردون های قاچاق در شاهرود
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از کشف دو هزار قطعه چارشاخ گاردون قاچاق از یک دستگاه اتوبوس در محور تهران_ مشهد به ارزشی بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ «علی کریمی» اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان شاهرود در ادامه طرح و برنامه های پیشگیرانه و مقابله ای خود در حوزه قاچاق و یا هر گونه فعالیت در این خصوص، اقدام به کنترل محور مواصلاتی کردند.
وی افزود: پلیس حین پایش خودروهای عبوری واقع در ایستگاه بازرسی شهید نوری به یک دستگاه اتوبوس مشکوک شده و آن را متوقف کرد.
سرهنگ کریمی به بررسی و تحقیقات قانونی پلیس در این راستا اشاره کرد و گفت: ماموران انتظامی در مراحل پایانی کار 2 هزار قطعه چارشاخ گاردون قاچاق از این اتوبوس کشف کردند.
این مسئول انتظامی با بیان اینکه این محموله از مبداء مشهد به مقصد پایتخت کشور در حرکت بود گفت: ارزش چارشاخ های کشف شده برابر نظر کارشناسان یک میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از تکمیل پرونده و معرفی فرد متخلف به مرجع قضائی خبر داد و گفت: با توجه به آثار و پیامد های مخرب پدیده قاچاق در اقتصاد و معیشت مردم، پلیس با شدت و قوت بیشتری با این پدیده مقابله خواهد کرد.
ریشه بالغ‌بر ۷۰ درصد جرایم در استان سمنان از مواد مخدر است
جانشین فرمانده نیروی انتظامی سمنان بابیان اینکه ریشه بالغ‌بر ۷۰ درصد جرایم ریشه در مواد مخدر دارد، گفت: مبارزه با مواد مخدر در صدر برنامه‌های ناجا قرار دارد.
سرهنگ« عبدالله حسنی» در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان ضمن بیان اینکه ریشه بالغ‌بر ۷۰ درصد جرایم در استان از مواد مخدر است، ابراز داشت: بیشترین حجم و نیرو در حوزه مقابله با مواد مخدر در شهرستان‌های شاهرود و دامغان به لحاظ قرار گرفتن در مسیر ترانزیت این پدیده شوم است.
وی ضمن بیان اینکه علیرغم مشکلات موجود تلاش شد تا هم امنیت و هم احساس امنیت در جامعه بالا رود، اضافه کرد: مأموران نیروی انتظامی هرروز و هرلحظه، آماده مقابله با قاچاقچیان و سوداگران مرگ هستند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان نیز در این نشست بابیان اینکه مباحث مربوط به مقابله با اعتیاد به‌عنوان بلای خانمان‌سوز جوامع، در دستور کار است، ابراز داشت: جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان را به سمت تخصصی شدن پیش بردیم تا با بررسی و شناسایی علل این پدیده شوم بهتر بتوان در راستای مبارزه با آن تلاش کرد.
محمدحسین همتی تصریح کرد: بر اساس پژوهش‌های انجام‌شده، مسائل روحی و روانی، مشکلات مرتبط با عدم غنی‌سازی اوقات فراغت، مشکلات عاطفی و افسردگی از مهمترین علل اصلی گرایش جوانان استان سمنان به مواد مخدر است.
وی اضافه کرد: مباحث مربوط به بخش‌های درمان، صیانت و اشتغال در جلسات گذشته پیگیری شد که مصوبات خوبی به همراه داشت که در دست پیگیری قرار دارد و امیدواریم با نهادهای اجرایی به جمع بندی مشخص در این حوزه دست پیدا کنیم.
در این نشست درباره راهکارهای کاهش سو مصرف مواد مخدر در بین جوانان بحث و تبادل نظر شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c