فارس/ مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی گفت: گام اول برنامه پیشنهادی بر پایه ایجاد اتاق فکری با اندیشه‌های مختلف جامعه علمی و نخبه استان و سایر اقشار و قومیت‌ها، فارغ از نگاه حزبی‌، جناحی، تبعیضی و طبقاتی است.
پریسا علیلو تصریح کرد: ضرورت افق گشایی در امور زنان و خانواده ایجاب می‌کند که آموزش فراگیر زنان در اولویت توجه باشد و در این راستا باید نیمی از جمعیت جامعه که زنان هستند، هم از نظر تئوری و هم از نظر عملی در بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به طور مستمر تحت آموزش و توانمندسازی قرار بگیرند که در این مسیر قطعا تعامل و همیاری سایر ارگان‌ها در اقصا نقاط استان در روند اجرایی آن سرعت‌بخش و مفید است.
وی با بیان اینکه براساس برنامه پیشنهادی، گام اول بر پایه ایجاد اتاق فکر با دامنه فراخ‌تر خواهد بود افزود: در نظر داریم در کنار بهره‌مندی از اندیشه‌های مختلف جامعه علمی و نخبه استان و سایر اقشار و قومیت‌ها فارغ از نگاه حزبی‌، جناحی، تبعیضی و طبقاتی، رأی نقادانه و اصلاحی خود را تدوین و پیش از اجرای برنامه‌ها در قالب‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه دهیم تا ضمن کاهش احتمال خطا، اهداف معینی در دسترس وجود داشته باشد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی ادامه داد: این امر در شرایط ایده آل محقق نمی‌شود، مگر اینکه اعتمادسازی به نحو پردوام در تمامی سطوح صورت بگیرد و زنان استان به تمام معنا بتوانند خودشان را سهیم و مسؤول ببینند و به وصول نتیجه باور داشته باشند که این نیازمند عملکرد عمل‌گرایانه و نتیجه محور خواهد بود.
وی به وظایف محوله امور بانوان اشاره کرد و گفت: برنامه نیازسنجی، با توجه به تفاوت‌های اقلیمی و منطقه‌ای استان خواهد بود و امکان سنجی از ظرفیت‌های محلی و منطقه‌ای و تشویق و مشارکت بخش‌های غیر دولتی در راستای اهداف مدون و توجه به اقتصاد خانواده و نقش زنان کارآفرین و پیگیری و تقویت سازمان‌های مردم نهاد به ویژه سازمان‌های مردم نهاد زنان از جمله برنامه‌های امور بانوان و خانواده استانداری به شمار می‌رود.
علیلو افزود: شناسایی عوامل بروز آسیب‌های اجتماعی در خصوص زنان و خانواده به ویژه کودکان و پژوهش‌ در ابعاد روان‌شناختی برای رسیدن به این نتایج ملموس از دیگر برنامه‌های امور بانوان محسوب می‌شود.
وی توجه به مناطق محروم و روستایی و زنان عشایر علی‌الخصوص در شهرستان‌ها و مناطق دور دست استان، بهداشت و سلامت زنان را مورد توجه امور بانوان عنوان کرد و ادامه داد: ورزش، فرهنگ و هنر خانواده و ترویج و اشاعه مشارکت‌های مدنی زنان با توجه به انتخابات سال آینده از دیگر برنامه‌های مد نظر امور بانوان است.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: تحویل و بازخورد سمینارهای مرتبط با مسائل زنان و خانواده و توجه به رسانه‌ها از منظر ترویج و اشاعه اهداف معین و اطلاع رسانی‌های به موقع در رابطه با کارکرد دفتر و تقویت تعاملات با نمایندگان امور بانوان تمام دستگاه‌های اجرایی و رصد مراکز مرتبط با حوزه زنان از برنامه‌های محوله به امور بانوان استانداری به شمار می‌رود.
وی بحث حمایت از مطالبات پژوهشی را با هدف تولید محتوا در زمینه مسائل زنان و خانواده مورد توجه دانست و گفت: حمایت از مطالعات کاربردی بومی با گرایش بحث حجاب و عفاف و ترویج و حمایت مدیریت زنان در سطح استان و تحلیل و تهیه داده‌های آماری و نموداری مرتبط با زنان و خانواده و تحکیم و تعالی خانواده و ایجاد شرایط ازدواج آسان از دیگر برنامه‌هایی است که به ترتیب مد نظر است تا بعد از تعامل با اتاق فکر عملیاتی شود.
علیلو تصریح کرد: با توجه به پایان سال بعد از آماده‌سازی عملکرد سال 97، مفاد و تضمین اجرایی برنامه سال 98 نیز پس از تعامل با اتاق فکر علنی و رسانه‌ای خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b